3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Tisztelt Vasvári Tibor! Szeretném kérni, hogy képet csatoljon a problémáról. A lekezelés semmiképp sem árt, főleg, ha valahol meg lett bontva a kéreg. Köszönettel: Növényorvos
Kedves p100! Szerintem Cseresznye-meggy blumeriellás betegsége lehet. Kórokozó: Blumeriella jaapii. Ez egy gombaféle, amit hatékonyan Fundazol és Dithane nevű szerrel lehet orvosolni. Ismételje meg a permetezést 7 naponta, összesen 3-szor.
Kedves kertészkedő! Általában nincs szükség a japán juhar metszésére, mert formás, arányos növekedésű. Ha esetleg mégis aránytalanul növekedne, vegetációs időben történő kis mértékű metszéssel kiigazíthatjuk a hibát.
Üdvözlöm! A képen egy kecskerágó (Euonymus fortunei Emerald) van, ami kerti növény, lakásban elpusztul! Mindenképpen ki kell tenni, (télen is kint kell hagyni), legjobb, ha elülteti egy napos, félárnyékos helyre, a talajra nem érzékenyek! A levélhullás lehet a szoba klima miatt is, de ezeket a növényeket imádják az atkák és a tetvek is! Az utóbbi időben az atkák ütötték fel a fejüket, ellenük a SANMITE nevű szerrel lehet védekezni. A Yukka leveleit nyugodtan vágja le!
Kedves Dóri! Az első képen egy gumós begónia látható. Gondozása: Széltől és erős esőtől védett félárnyékos helyen érzik a legjobban magukat, és mivel nem télálló ősszel vigyük be pihentetni a gumókat fagymentes helyre. A tavaszi hajtás során csak minimális vízre van szükség, majd a virágzás alatt nyáron öntözzük rendszeresen, de kerüljük a pangó vizet és a locsolóvízhez hetente egyszer adjunk csüngő virág tápoldatot. A gumókat április végéig ültethetjük a virágzási idő májustól egészen őszig kitart. Egy nagyobb edénybe vagy cserépbe 2-3 gumót is ültethetünk egymás mellé. A második képen, egy flamingóvirág van, valóban. Gondozás: Növény típusa: évelő Fényigénye: félárnyék Hőmérséklet: nappal: 21-27 ºC, éjszaka: 15-18 ºC Vízigény: hagyjuk, hogy az öntözések között a talaj részlegesen kiszáradjon Páratartalom: az 50%-os és annál nagyobb páratartalomban érzi jól magát A falmingóvirágról egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/csodaszep-flamingovirag-nevelese/4008/