3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves francesco! A képen egy Synadenium grantii van. Magyar neve nincsen igazán, de az Afrikai tejvirág elnevezést fordítottam angolból. Dugványozással és magvetéssel szaporítható.
A képen Catharantus (Vinca, meténg) látható. Gondozásáról itt olvashat >>
Üdvözlöm! A képen Fittónia (Fittonia verschaffeltii) látható. Ajánlom figyelmébe, egy korábbi cikkünkat, ami nagyszerűen bemutatja a növényt, a gondozását is: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/fittonia-fittonia-verschaffeltii-/2453/
A két jelenség nem feltétlen függ össze. Tudni kellene,hogy barna vagy sárga foltosodás van a leveleken? Ha barna és puha akkor baktériumos-gombás fertőzés. Ez többszöri (gombaölős) permetezéssel gyógyítható. Ha sárga és nem puhul a levél akkor csak az erős nap hatására megégett. Ez nem számít betegségnek,árnyékba kell lennie és kiheveri. A bimbók leszáradásának már több oka lehet de mind tartási problémára utal. Sok fény-alacsony pára-huzat-a növény elmozdítása, elfordítása fejlődés közben-túl sok vagy túl kevés víz-esetleg tápanyag hiány. Ezek közül tessék kiszűrni a valós oko(ka)t. Sok sikert
Kedves Érdeklődő! Sövénynek tökéletes a csodasövény (szilfa, Ulmus sp.), de nagyon sok közül válogathat, ha változatosabbat szeretne a szomszéd kertjénél :) Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek. Tűztövis sárga és narancs termésű fajtái Egyéb lehetőségek: FagyalTarka levelű magyal JezsámenMagyal Japán vérborbolyaKecskerágó (Bravo)Sárgatarka levelű kecskerágóÖrökzöld puszpáng