3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Üdvözlöm! A nagyon alapos és oda adó tartás ellenére, szerintem napfény hiánya van! NAgyon fontos, hogy -a helyesen leírtak- szereti a világos, napos helyet, de nem a közvetlen napfényt! Javaslom, hogy rendszeresen tápoldatozzák is és ami nagyon fontos, hogy eléggé meleg igényes faj! Nem tartozik szerintem a könnyen tartható fajok listájába, még precíz (mint Önök) oda figyelés mellett is el pusztulhat!
Kedves Ildikó! A fa japán díszcseresznye (Prunus serrulata 'Kanzan'). Csodás látvány a tömegesen nyíló teltvirágú japán díszcseresznyefa.A virágzó díszfák talajban nem válogatnak, de meghálálják a tápanyagban gazdag, öntözött táptalajt.Ültessük őket napos vagy félárnyékos helyre, hogy szépen fejlődjenek.Várostűrők, jól viselik a szennyezettebb levegőt is.Nagyszerűen mutatnak szoliter növényként, de sorfaként és csoportba ültetve is dekoratívak. Virágzó díszfák ültetése Virágzó díszfák ültetési ideje: - konténeres/földlabdás virágzó díszfák ültetési ideje áprilistól novemberig tartVirágzó díszfák ültetési távolsága: - a virágzó díszfákat egymástól 3-5 m-re ültessük fajtától, növekedéstől függőenVirágzó díszfák ültetésének folyamata: Ássunk ki egy 80x80x80 cm ültetőgödröt, aljára tegyünk szerves trágyát (marhatrágya). Tegyük a gödörbe a növényt, miközben a kiásott porhanyós földből visszalapátolunk addig, amíg olyan magasságba kerül, ahogy a faiskolában volt. Használhatunk ültető tablettát is, mely lassú lebomlású műtrágyát tartalmaz. Tömörítés, betaposás. Öntözés, beiszapolás.Virágzó díszfák metszése első években koronaalakító metszés, későbbiekben ritkítás, fiatalításVirágzó díszfák gondozásaVirágzó díszfák igénye, gondozása: ültetés utáni első 2 évben gyakori öntözés első években alakító metszés évente tápanyag utánpótlás betegség esetén növényvédelem Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Üdvözlöm! A trágyát nagyon fontos ősszel kijuttatni, hogy tavaszra eléggé "legyengüljön". Az Ön által tervezett hármas nyugodtan kijuttatható egyben. TAvasszal javaslok vetés előtt egy totális gyomírtást, mert lesz bőven a fűben gyom.
Tisztelt Hacinto! Idén nyár végén és kora ősszel ismét megjelent az amerikai lepkekabóca sok dísznövényen. Elképzelhető, hogy ez okozza a fehér penész szerű foltokat. Ez ellen a leghatásosabb szerek az Actara 25 WG és a Mospilan 20SP. Ha küld képet a kártételről, akkor megpróbálok pontosítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Olvasónk! Az alábbi videó mindenben segítségére lesz: Bromélia átültetése, sarjak szétválasztása http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71cgzCMHD9o