3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.