3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Sajnos a túlöntözésnek is lehetnek ezek a tünetei, hasonlóan a kiszáradáshoz. Próbálja meg átültetni a növényt laza szerkezetű, tőzeggel kevert virágföldbe, de ha a gyökerek sérültek, akkor nem biztathatom sok sikerrel. Ajánlom alábbi cikkeinket: Melyek a túllocsolás jelei? Hogyan neveljünk egészséges fokföldi ibolyát?
Elsősorban azt döntse el milyen célból akarja a meggyfát megtartani. Azért mert szép és öreg vagy bőtermő vagy mert odaillik a kert ezen részébe. Minden fának a növényvédelmét el kell végezni ahhoz, hogy a fa szép legyen, és megfelelő gyümölcsöt teremjen. Általában az első a tavaszi lemosópermetezés, a metszés, az elszáradt ágak kivágása. a törzsét fakéreg kaparóval kell letisztítani a mohásodás megszüntetése érdekében. A különféle fertőzések, betegségek, rovar kártevők ellen fontos a megfelelő permetezés, sajnos ezt a fák védelmében nem lehet elkerülni (léteznek már biopermetszerek is). örömet a kertészkedésben! Üdvözlettel: Diosgazda Érdemes eslolvasni az alábbi kérdés-választ is: Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez? A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell
Ügyesen megszabadult a hangyáktól! Ha eddig nem jelentkeztek az orchidea levelein a permetezést okozta forrázásnyomok, akkor már a későbbiekben sem fog! Ajánlom figyelmébe alábbi cikkeinket: Orchidea tőosztása 4 lépésben Hogyan kell öntözni az orchideát? Az orchideanevelés titkai
Kedves Bozótvándor! Tudna képet küldeni a növényről és a levelekről, és külön a levelek fonákáról? Ültetés évében a kiemelt öntözés nem okozhat gondot, hiszen a megfelelően kialakított, fellazított ültetőgödör elvezeti a felesleges vizet. köszönettel édenkertész
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója