3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Ari, Lakótársuk a fecskefarkú pillangó hernyója, az ernyős virágzatú növényeken (mint az édeskömény, kapor) fejlődik. A képen látható egyedek már elég méretesek, valószínű, hogy hamarosan bebábozódnak, majd rá egy-két hétre kikel belőlük a szépséges pillangó, ami védett hazánkban, természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
A szőlő futónövény, tavasszal mindig csak a hajtások felső rügyei hajtanak ki, így pár év alatt valóban könnyen felkopaszodhat. Jövő tavasszal ne feletkezzen meg a metszésről: leginkább az idei hajtásokon (jövőre fásodik) indul meg a hajtásképződés, de ha az erőteljesen visszametsszi 2 rügyre (és csak egy-egy hajtás marad 5-8 hosszú hajtás) és néhányat kiszelektál közülük teljesen, akkor várhatóan az idősebb részekből is megindul az alvó rügyekben az élet és újra kihajt. Ne féljen, bátran metssze vissza! Szőlőmetszési szabályok, tippek, tanácsok Hogyan alakítsunk ki lugast a kertünkben?
Bár nem olyan egyszerű, mint sarjhagymáról, valóban szaporítható az amarillisz magról is. Ha elég nagyon a sarjak, érdemes külön ültetni őket, még az ősszel is sokat fejlődhetnek. Teleltetése eltér a már fejlett gumós egyedtől, hiszen még nem virágzásra akarjuk serkenteni a növényt, hanem egyenlőre egy "felnőtt" példányt nevelünk belőle. Meleg, napos klímát kíván, ideális a 16-22 fok számára, persze kibírja, ha valamivel alatta vagy felette van a hőmérséklet, csak ez alapján kell kevesebbet vagy többet locsolnunk. A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum) Növények teleltetése: amarillisz és leander
Üdvözlöm! A fának a sarjai gyökérről vagy magról keltek ki. A megoldás, ha kézzel felássa a területet és gyökerestül eltávolítja a növény részeit (szár, gyökér stb...) Üdv Durucz Attila
Kedves Érdeklődő! Az Imperata (vérfű/alangfű) teljesen visszahúzódik télire, de utána gyökeréről szépen kihajt minden gond nélkül. A dézsás változatokat érdemes védettebb fekvésbe áthelyezni pl. házfal mellé és öntözésére, amennyiben nagyon száraz és enyhe a tél, oda kell figyelni. Tápozni/trágyázni tavasszal érdemes általános tápoldattal vagy szerves trágyával/komposzttal. Dézsás növények teleltetése Az örökzöldeket télen is öntözni kell!