3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Beszerzés után érdemes mielőbb átültetni a vásárolt növényeket, mivel addigra nagy valószínűséggel kimerítik a földben rejlő tápanyagokat. A cserép mérete lehet egyel nagyobb - nem érdemes rögtön sokat változtatni a méreten. Virágföldből érdemes jobb minőségűt használni, (nem a régebbi teljesen fekete föld tipusút), hanem ami lazább, több tőzeget tartalmaz. Több föld, nagyobb cserép - ültetés lépésről-lépésre Tápoldatok 1x1 - Milyen tápoldatot válasszunk? Időszerű a szobanövények átültetése
Kedves Judit! A csatolt fotók alapján Zelnicemeggynek (Prunus padus) tűnik a növény. A kiirtásához Totális gyomirtót Gliaklát javaslok az Önök kertrészében. A növény leveles zöld hajtásain át tud felszívódni a szer és a gyökerekig lejutva megöli a növényt. Ha újra hajt meg kell várni az első leveleket és ismét lepermetezni. Lehetséges, hogy pár alkalommal meg kell ismételni de egyre kevésbé fog átbújni. Üdvözlettel, A Stipa szakértője
A vérszilvák (mirobalán) (Prunus cerasifera 'Hollywood) elsősorban díszítő funkciói miatt kedvelt igénytelen. a városi körülményeket is jól tűrő díszfák. Valóban méretes termései ehetőek lennének. Élettani okok állhatnak a virágok lepotyogása mögött, illetve az egyre általánosabbá váló probléma: a beporzó rovarok hiánya is előfordulhat. Hasonló kérdés-válasz: Ehető-e a vérszilva termése?
Kedves Noémi! Az alapvető hiba kiküszöbölése az, amikor az esti öntözést örökre száműzik kedvenc foglaltságukból. Ugyanis az esti öntözés melegágya a gombabetegségek megjelenésének. A másik fontos dolog amivel jó kondícióban tudjuk tartani a gyepet és a betegségnek ellenállóvá tesszük, ha rendszeresen tápanyagozzuk. Én a szerves tápanyagozás híve vagyok, a modern kor magával hozta a felvilágosulást, hogy a szerves alapú dolog minden életterületen a legjobb, mármint az élő környezetben. Én személyesen a DCM termékeket használom ÉS AJÁNLOM. Amennyiben bővebben szeretné megismerni ezt a fajta gyógyító tápanyagozást, kérem keressen meg egy fél órás szaktanács erejéig a kertfüvesítés.hu weboldalon. Molnár Gábor Éva, a füvesaszony Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Mi okozhat sárga foltot a gyepen?
A paradicsom kártevője nagy valószínűséggel a gyapottok bagolylepke hernyója lesz. Bővebben róla itt olvashat>> Ezzel védekezhet ellene>>