3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Kedves Olvasónk! A petúnia megnyurgulásának az okát kell megszüntetni elsősorban, hogy jól érezze magát a növény - ha jól sejtem, hiányzik a növénynek a teljes napsütés, emellett olyan tápoldatot kaphatott, ami nem a virágzását, hanem a zöld növekedését serkentette, de az is valószínű, hogy az elmúlt napok csapadékos, szeles időjárása nem kedvezett igazán a növénynek. (Én egyelőre nem "bántanám") 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Hogyan ápoljuk a petúniát?
AZ Euphorbiák, és ez a kutyatej is valóban szeretik a közvetlen napfényt, de a hirtelen tűző napsütést egyik növény sem viseli el gond nélkül. Néhány nap-hét félárnyékos hely után szabad csak tűző napra kitenni, utána valóban nem lesz gond a növénnyel. Én napégésnem nézem ezeket a foltokat. Euphorbia trigona gondozása
Kedves Imre! Ez alapján úgy gondolom, hogy aggodalomra nincs ok, valószínűleg ez a mostani időjárás előidézett egy másodvirágzást. Szedje le a virágok egy részét és rendben lesz a körtefája. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Hogyan gondozzuk a körtefákat? Melyek a legjobb körtefajták?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Péter! A képekről itélve ritka és legyengült állományt látok, amit kezelésekkel fel lehet javítani. Kicsi az esélye, hogy a mostani állpotú és meglévő gyepet meg lehessen gyógyítani. Elképzelehető, hogy némi esti öntözés is közrejátszott a lebetegedésben. Én őszi (tavaszi) felülvetésben gondolkodnék és addig is a talaj gyógyításában. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!