3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész