3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
Mivel közel az ősz valóban nem érdemes már az idén permetezni, tavasszal kell figyelni, hogy lombfakadáskor megjelennek-e a tetvek, akkor érdemes védekezni ellenük.
A hangyákat valószínű, hogy a fán lévő mézharmat csalogatja, ezért a mézharmatot termelő tetvek ellen kell védekezni, ha ők eltűnnek a hangyák is otthagyják a fát.
A bio termesztéssel és kertészkedéssel kapcsolatos könyvekben valószínű több ilyen információ található, mint a hagyományos termesztési módokkal foglalkozó könyvekben. Sajnos konkrét könyvet, amely erről szól magam sem ismerek.
Sajnos a mi éghajlatunk, nem igazán optimális a gyep számára, rengeteg öntözés és műtrágyázás, na és kéthetenkénti nyírás szükséges ahhoz, hogy valóban szép legyen. Próbáljon lassú lebomlású műtrágyát laklalmazni, erre feljesztették ki egyes Osmocote műtrágyákat.
Az angol muskátli a hagyományos muskátlival szemben a szélvédett, hűvös, párás környezetet, napos de inkább félárnyékos helyen, enyhén savanyú talaj kedveli. Nagyobb szélviharoktól védeni kell, mert könnyen összetörnek a virágok. A tűző nap valószínű az oka, hogy muskátlija levelei és virágai lehullottak.