3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
A banán kifejezetten fényigényes, 20-23 fokot és bőséges locsolást igénylő szobanövény. Kéthetenkénti tápoldatozást meghálálja, de a tél közeledtével csökkenthető az öntözés és a trágyázás adagja. <p>További információk a banánról alábbi cikkeinkben olvasható:
A hazai klímában sem a narancsnál sem a mandarinnál nem számíthatunk termésre, de a citrommal sikeresebben próbálkozhatunk. <p>Erről szólnak alábbi cikkeink is:
A rózsametszés ideje tavasszal jön érkezik el. A futórózsákról elegendő csak az elhalt vagy visszafagyott részeket eltávolítani, nem igényel olyan erős metszést mint a teahibrid rózsák. Később a három négyéves vesszőket ujra tőből kell eltávolítani, hogy az fiatalabb vesszők jobban fejlődjenek.
Sajnos ha a növény nagyon leromlott, akkor nincs sok értelme próbálkozni az átteleltetésével, inkább javasolnám, hogy jövőre ruházzon be egy újabb muskátliba, hamarabb fog virágzó és egészséges növényt kapni!
Tudna segíteni nekem, hogy milyen más neve lehet e növénynek, mert a tigriscsillag valószínű egy helyi elnevezés, és így nem tudom beazonosítani.