3501. Az esővíz szűrésének fortélyai
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
A tetőről lecsorgó esővíz szinte mindig tartalmaz szennyeződést, ezért felhasználás előtt a vizet szűrni, és - a használat jellegétől függően - esetleg fertőtleníteni is kell, ha olyan jellegű a szennyeződés.
Sorozatunkban a gyík után a sünt mutatjuk be, amely azért hasznos, mert megeszi a káros rovarokat. Ezért még azt is elnézzük neki, hogy ezzel együtt sok hasznos állatot is elfogyaszt. Gyerekkoromban még sündisznónak neveztük, de ez az elnevezés nem tudományos.
A mozgó víz életet visz a kerti tóba. Viszonylag kicsi műszaki háttérrel akár utólag, a már régen elkészült tavunkon is elvégezhetünk néhány, a vízmozgatáshoz szükséges változtatást.
Hozzávalók: 375 g liszt, 1 tasak szárított élesztő, 1 db tojás + 1 tojássárgája, 100 g vaj, só, 80 g cukor, 300 ml tej, 50 g marcipán (pótolhatjuk 2 evőkanál mandulával és mandula aromával), 75 g mák, 10 g keményítő, 750 g szilva, 4 evőkanál méz.
Néhány éve egyre feltűnőbb park- és díszfáinkon, gyümölcsfákon és lágyszárú növényeinken legelésző, apró lepkeszerű állatka, az amerikai lepkekabóca (Metcalfa pruinosa). Magyarországon 2004-ben figyelték meg először, azóta egyre gyakrabban találkozni vele a kertekben, parkokban.
A különböző tuja fajok és fajták eltérő növekedésű erélyűek, gömb vagy oszlopos növekedésűek. Ahhoz, hogy a növény optimálisan növekedjék szerintem legalább 1 métert érdemes kihagyni a faltól.
A kúszó kecskerágó igen változékony növény, fiatal korában a talajon fut és hajlamos a legyökeresedésre, majd fákra kapaszkodik. Félárnyékos vagy árnyékos helyen gyeppótlásra is alkalmas. Metszeni idén már nem kell, majd tavasszal lehetséges, de csak óvatosan.
Ha a képen látható kárképhez hasonlót tapasztal Ön is a szivarfán, akkor az nagy valószínűséggel a vértetű(Eriosoma lanigerum) lehet. általában almán és egyéb almatermésűeken fordul elő. <p>Életmódja: A lárvák és a kifejlett nőstények telelnek át a fa gyökerein és gyökérnyaki részén, ezért kora tavasszal mindenképp gyümölcsfaolajjal kell permetezni, még rügypattanás előtt.
Ha jól látom, elég sötét helyen van a kaktusz (vagy este van?). Minden esetre, ha nincs elég világos helyen, akkor hajlamos a megnyúlásra a kaktusz, főleg ha az igényeltnél több locsolást kap.
A szobanövények legnagyobb gondja a központi fűtéses bérházakban, az alacsony páratartalom, és a téli aránylag magas hőmérséklet, s még rosszabb, ha ez fényszegénységgel is párosul. Ahhoz, hogy ezeket kibírja, valóban strapabíró szobanövényeket kell választani. <p>A kapcsolódó cikkekhez olyan növényeket válogattam, amellyekkel nyugodtan lehet próbálkozni.