3536. Így kell diós rudacskákat készíteni - piaci árak
Hozzávalók: 5 dkg vaj, 6 dkg méz, 2 tojás, 25 dkg liszt, 25 dkg dió, 1 kiskafahéj.
Hozzávalók: 5 dkg vaj, 6 dkg méz, 2 tojás, 25 dkg liszt, 25 dkg dió, 1 kiskafahéj.
Új vécét szeretnél? Bemutatunk néhány, a hagyományos angol fehér vécétől eltérő, ám igazán hajmeresztő modellt.
"A legjobb eredményt adó növényi szívszer a galagonya". Ezt írja Dr. Oláh Andor "A természet patikája" c. könyvében. Ismerteti továbbá a galagonya hatóanyagainak a szívműködést kedvezően befolyásoló hatásait: javítja a szív koszorús ereiben a véráramlást, véd az angina pectoris (szívgörcs, szívnyomás) ellen.
Kik azok, akik a vacsora mellé szolgálják nekünk a száraz vöröset vagy a félédes fehéret? A borászok azok, akiknek nem egy első csókot, sok kellemes beszélgetést és megannyi felejthetetlen kulináris pillanatot köszönhetünk.
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal rendezik meg 2011. október 14-16. között a Debreczeni Zamat Pálinka és Pároskolbász Fesztivált a Nagyerdőn, ahol három napon keresztül a minőségi ételek és italok mellett koncertek és a Dumaszínház humoristái is várják a közönséget.
Nagyon hálás virág és a hideget is jól tűri. A neve Skimmia japonica, vagyis az örökzöld japán dérbabér, állítólag kipusztíthatatlan:) És nagyon szép!
A virág Spathiphyllum, más néven vitorlavirág. A mellékelt cikkben kap információt a gondozásáról!
A növényt nyáron tegyük ki a szabadba, ilyenkor még hűvös lehet neki. Válasszunk neki egy nagyobb dézsát, vagy virágtartót, és ültessük laza jó minőségű virágföldbe. Soha ne használjunk kerti földet a növény ültetéséhez, mert könnyen megfertőzhetjük a növényt. Nyáron válasszunk neki egy déli fekvésű napos meleg helyet a kertben, vagy teraszon. Rendszeresen öntözzük a növényt, soha ne hagyjuk kiszáradni a földjét, de vigyázzunk, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozzuk speciális mediterrán tápoldattal. Jobb helyen van dézsában, mint a szabad földben, a téli hidegek miatt. Ősszel vigyük be a növényt teleltetni. Mindig nagyon fontos, hogy olyan helyiséget válasszunk, a növény számára ahol van elegendő fény.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A mellékelt cikkben olvashat a védekezésről. Üdvözlettel, Édenkertész