3546. Czeglédi Csaba - Műzöld
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
A medencék vizének fertőtlenítésére legtöbben a klórt ajánlják. De miért is? A következőkben szeretnénk bemutatni néhány alternatív módot is!
A hagymás és a gumós növényeket vegetatív, ill. generatív úton is szaporíthatjuk. Utóbbin a magvetést értjük, aminek azonban a nemesített, kertészeti változatoknál viszonylag kicsi a jelentősége, csak néhány fajnál használható módszer.
Hozzávalók: 1 kis pohár szőlőlé, 1 kis pohár víz, 1 evőkanál cukor, 8-10 szem muskotályszőlő, 8-10 szem mazsola, 1 citromkarika.
Kedves Tordai József! Ezek vadhajtások, amik nem kívánatosak. Le is vághatja, de meg lehet próbálni mélyen kiszedve - kis gyökér résszel - elültetni, hátha megmarad, bőséges öntözés mellett persze.
Kedves Csaba! A képen egy szelíd gesztenye (Aesculus hyppocastanum) van.
Kedves Tóthné Zsuzsa! Kérdéseire választ talál egy korábbi cikkünkben: http://www.edenkert.hu/gyumolcs/bogyosok/kuszoeper-szamoca-nevelese-sieberz/1783/ Ez egy jó és kielégítő cikk!
Üdvözlöm! Ha most sem hajtott ki, az baj! Lassan nyár van, és ha még nincs kihajtva, az valószínűleg nagy baj. Elképzelhető, hogy elfagyott.
Üdvözlöm! Egyrészt fiatal, másrészt a talajban lehet a hiba! Sima virágú is létezik, de szerintem később szebb és több virágot fog hozni, de okvetlenül cserélje ki tőzegre a talajt, és rendszeresen öntözze Rhododendron táppal! A talajra nagyon érzékeny, mert kimondottan savanyú talajt szeret!