3546. Czeglédi Csaba - Műzöld
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
A medencék vizének fertőtlenítésére legtöbben a klórt ajánlják. De miért is? A következőkben szeretnénk bemutatni néhány alternatív módot is!
A hagymás és a gumós növényeket vegetatív, ill. generatív úton is szaporíthatjuk. Utóbbin a magvetést értjük, aminek azonban a nemesített, kertészeti változatoknál viszonylag kicsi a jelentősége, csak néhány fajnál használható módszer.
Hozzávalók: 1 kis pohár szőlőlé, 1 kis pohár víz, 1 evőkanál cukor, 8-10 szem muskotályszőlő, 8-10 szem mazsola, 1 citromkarika.
Tisztelt Mészáros László! A magnoliákon egy kis vashiányos tünet látható, meg az egyiken a rovarkártétel. A Mospilanos permetezés elegendő lehet. Viszont ajánlatos egy vasoldatos ( FitoHorm 55 Fe) kezelés locsoló kannába bekeverve beöntözve. A növények még maradhatnak a cserépben nem kell átültetni. de legkésőbb szeptemberig érdemes kiültetni őket. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Betty! A kép alapján csicsókára tippelek, de lehet, hogy valamelyik napvirág árva kelése ez. Sárga virága lesz, azt tippelem!
Tisztelt Kertbarát! A liliomoknak fő károsítója a liliombogár (levélen), és a szürkepenészes gomba betegség (virágon, levélen is). Nem vírus, mert az sejtburjánozással, és más jellegű levélfolotosodással jelentkezik. A levelek tünetei élettani betegségre a foszfor hiányra utalnak. A foszforhiány tünete a vörös vagy bíbor színű (antociános) elszíneződés az idősebb (alsóbb) leveleken. A foszforhiányt nehéz utólag kezelni, ezért a talaj felvehető foszfortartalmának szinten tartása nagyon fontos. A kálium-foszfát tartalmú levéltrágyákkal jó eredményt lehet elérni, valamint érdemes ősszel foszforban gazdag baromfitrágyát a növények tövéhez bekapálni. A baromfitrágya érett legyen és ne adagoljuk túl, mert tavasszal, és nyáron perzselő hatása lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Izabella! Semmit nem csinál rosszul, a víz sekély és a melegben, napos időben a békanyál nagyon szapora. esetleg nagyobb szűrést javaslok, de szerintem kézzel halássza le a kellemetlen növényeket!
Üdvözlöm! A nyári metszés valóban jó dolog! A lombozat gyéritésével, a napfény hatására a gyümölcsök hamarabban beérnek. Elképzelhető, hogy kisebbek maradnak az almák, viszont bővebb lesz a termés. Jövőre a metszésnél figyelni kell a termő rügyek mennyiségére, esetleg kevesebbet kell hagyni kicsivel.