3546. Czeglédi Csaba - Műzöld
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Előrebocsátom minden kedves olvasónak, hogy ez nem egy klasszikus szépirodalmi mű, nem egy izgalmas krimi, nem egy szívfacsaróan romantikus történet, és még csak nem is egy modern fantasy.
Az edényben nevelt növények fejlődéséhez megfelelő ültetőközeg szükséges. Különböző növényekhez különböző közegek felelnek meg. Ha steril, gyomnövénymentes ültetőközeget használunk, a növénygondozás során értékes időt spórolhatunk meg.
A medencék vizének fertőtlenítésére legtöbben a klórt ajánlják. De miért is? A következőkben szeretnénk bemutatni néhány alternatív módot is!
A hagymás és a gumós növényeket vegetatív, ill. generatív úton is szaporíthatjuk. Utóbbin a magvetést értjük, aminek azonban a nemesített, kertészeti változatoknál viszonylag kicsi a jelentősége, csak néhány fajnál használható módszer.
Hozzávalók: 1 kis pohár szőlőlé, 1 kis pohár víz, 1 evőkanál cukor, 8-10 szem muskotályszőlő, 8-10 szem mazsola, 1 citromkarika.
Üdvözlöm! Megfázásnak tűnik. Tegye világos, melegebb helyre. Rendbe fog jönni, csak időre van szüksége. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Amerikai bivalykabóca kártételének tűnik. Tojásrakáskor a nőstény hosszanti hasítékokat készít és abba rakja tojásait, a fa pedig elkezdi beforrasztani a sebet, de közben vastagszik is az ág, ezért tud így kirepedni. Be fognak forradni a sebek, minden rendben lesz. Védekezés: A téli metszéskor le kell vágni a károsított ágakat, és meg kell semmisíteni őket. Május közepétől a kelő lárvák ellen lehet védekezni többek között a Flumite és Pirimor nevű rovarölőszerekkel. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves József! Egyelőre várjon. A növény ki fog hajtani azokon a rügyeken, amelyek életben maradtak. Ezt követően a hajtások fölött 1-2 centiméterrel vágja le az elhalt részeket. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Ágnes! Sajnos nem tudom, hogy hol talál oltóvesszőt. Érdemes volna ismerősöket megkérdezni, hogy van-e termő citromjuk és kérni róla vesszőt. Az oltás nem könnyű, magas szakértelmet kívánó művelet. Remek leírások, sőt videók foglalkoznak vele. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
A képen látható kínai kenderpálma a nitrogénhiány tüneteit mutatja, de szerencsére könnyen pótolható. A gazdaboltokban, kertészetekben számtalan folyékony és szilárd műtrágya megtalálható, célszerűen levéldísznövények számára összeállítottat kellene választani, amelyben nem csak NPK van, hanem mikroelem is. Természetesen a csomagoláson feltüntetett adagolást be kell tartani.