356. Sövénynövények és térhatárolók
Miután elültettük kertünk fő növényeit (szolitereit) meglévő növényeink figyelembevételével, hozzáfoghatunk a sövénynövények és térhatároló növények megtervezéséhez.
Miután elültettük kertünk fő növényeit (szolitereit) meglévő növényeink figyelembevételével, hozzáfoghatunk a sövénynövények és térhatároló növények megtervezéséhez.
Augusztus 26-án lelkes kertbarátok egy csapata nekilátott, hogy a Fogarasi út 27/a,b előtti utcafrontját szebbé varázsolja. Nem kis feladatra vállalkoztak, hiszen a nap végére több, mint 100 db évelő növényt, és majd egy tucat díszcserjét ültettek el. Munkájuk eredménye viszont egy teljesen megújult utcafronti rész!
2011. autusztus végén Megyeri Szabolcs kertészmérnök és csapata a Zuglói önkormányzattal közösen újra ellátogattak az Örs vezér teréhez. Ezúttal a 4-6 házszámok utcafrontjait varázsolták át az ott lakó kertbarátok segítségével. Lássuk az összefoglalót!
A Virágzó Zugló programja októberben 19-én a XIV. kerületi rendőrkapitányságot látogatta meg. A rendőrség hagyományos "szolgálunk és védünk" mottója a nap végére az is lehetett volna, hogy "ültetünk és védünk. Az udvar megszépülésével néhai munkatársuk, Radovic Dusán, emlékének is tisztelegtek.
A fagy elleni takarás alapja nagyon egyszerű: húzzunk a növényre zsákot, kötözzük át, és készen is van. Az eredmény hasznos, de az esetek túlnyomó többségében egyáltalán nem tetszetős.
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Csadus! A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs elég víz, illetve a talaj nem jó! A Magnolia enyhén savanyú talajt szeret, ezért javaslom, hogy tőzeget tegyenek a töve mellé, be kell ásni, hogy a gyökerek abba legyenek. Érdemes komposztált marhatrágyával keverni. Javaslom még, hogy Champion nevű gomba és baktériumölő szerrel fújja le. Kapcsolódó kérdés: Hogyan gondozzam a magnóliámat?
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
A növény túlélésére és megfelelő fejlődésére akkor van esély, ha alapvetően védett, félárnyékos helyet tudunk neki biztosítani. A téli védelem sajnos elengedhetetlen, legalábbis az első években. Nem tartom jó megoldásnak a ládával való takarást, mert így egész télen sötétben lenne. Próbálja ki a következő módszert: Szúrjon le 3-4 kisebb karót a növény körül, kicsit nagyobb körben. A karókat vegye körbe valamilyen jól szellőző anyaggal (pl. szunyogháló). Töltse fel lazán tölgylombbal úgy, hogy a növény hegyét is takarja kicsit a lombréteg. (Ne nyomkodja meg, a lomb maradjon laza!) A tölgylomb vizesen sem fog összetömörödni, így a növény nem "rohad be" alatta. A fagyérzékeny növények áttelelési esélyeit javítja, ha jól begyökeresedve vágnak neki a télnek.