356. Sövénynövények és térhatárolók
Miután elültettük kertünk fő növényeit (szolitereit) meglévő növényeink figyelembevételével, hozzáfoghatunk a sövénynövények és térhatároló növények megtervezéséhez.
Miután elültettük kertünk fő növényeit (szolitereit) meglévő növényeink figyelembevételével, hozzáfoghatunk a sövénynövények és térhatároló növények megtervezéséhez.
Augusztus 26-án lelkes kertbarátok egy csapata nekilátott, hogy a Fogarasi út 27/a,b előtti utcafrontját szebbé varázsolja. Nem kis feladatra vállalkoztak, hiszen a nap végére több, mint 100 db évelő növényt, és majd egy tucat díszcserjét ültettek el. Munkájuk eredménye viszont egy teljesen megújult utcafronti rész!
2011. autusztus végén Megyeri Szabolcs kertészmérnök és csapata a Zuglói önkormányzattal közösen újra ellátogattak az Örs vezér teréhez. Ezúttal a 4-6 házszámok utcafrontjait varázsolták át az ott lakó kertbarátok segítségével. Lássuk az összefoglalót!
A Virágzó Zugló programja októberben 19-én a XIV. kerületi rendőrkapitányságot látogatta meg. A rendőrség hagyományos "szolgálunk és védünk" mottója a nap végére az is lehetett volna, hogy "ültetünk és védünk. Az udvar megszépülésével néhai munkatársuk, Radovic Dusán, emlékének is tisztelegtek.
A fagy elleni takarás alapja nagyon egyszerű: húzzunk a növényre zsákot, kötözzük át, és készen is van. Az eredmény hasznos, de az esetek túlnyomó többségében egyáltalán nem tetszetős.
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa
Kedves Erzsi! A levél- és virág barnulási tünetek gombás megbetegedésre (Phoma, Botrytis) engednek következtetni. A tápoldat csak annyiban befolyásolhatta a betegség megjelenését, hogy kicsit fellazította a növény szöveteit, de a fertőzést alapvetően a csapadékos időjárás segíthette elő. Foltbetegségek elleni felszívódó (szisztemikus) szerrel érdemes permetezni, megelőző jelleggel is. Vashiányra utal a sárgás levél zöld erezettel, ezt a tünetet a tápoldat el fogja tüntetni. A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) fajtáknak alapvetően világosabb a levele, esetükben a levélszín nem feltétlenül jelent betegséget. Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan neveljük a hortenziát? - személyes tapasztalatok