3601. Így készül a rántott brokkoli - piaci árak
Hozzávalók: brokkoli, 1 tojás, 2 evőkanál liszt, zsemlemorzsa, só, delikát, bors.
Hozzávalók: brokkoli, 1 tojás, 2 evőkanál liszt, zsemlemorzsa, só, delikát, bors.
Egy fa értékét nehéz pontosan meghatározni. Annyit persze meg lehet becsülni, hogy hány köbméternyi a fatörzs, mennyi a hasznosítható faanyag benne, de azt már aligha lehet számba venni, mennyi oxigént termel egy terebélyes fa, mennyi port köt meg, és különösen azt, hogy mekkora az esztétikai értéke.
Ültetés előtt mindig ajánlott megbizonyosodni az ültetendő fa majdani méreteivel, alakjával, különben könnyen a "fejünkre nőhetnek". A következőkben a legismertebb fenyőfélék jellemzőit mutatjuk be, ami segítségünkre lehet, ha fenyőt szeretnénk vásárolni kertünkbe.
A tél közeledtével egyre nehezebb friss zöldséghez hozzájutni, ezért nagyon meg kell becsülnünk azt a keveset is, ami van. Az egyik ilyen hálás zöldség a póréhagyma (Allium porrum), amely ideális a késő őszi-téli időszakra.
Gondoljuk át, mit szeretnénk, és mit tudunk elérni kertünkben a zöldtrágyázással, és pontosan tervezzük meg az ehhez szükséges munkákat a kert minden egyes területére. A következő zöldtrágyázási naptár segíthet a kertünk zöldtrágyázásában.
Diófa gnomóniás levél- és gyümölcsfoltossága. Mivel a fertőzés forrása a lehullott levél, ezért kiskertekben a lehullott levelek összegyűjtése és megsemmisítése eredményre vezethet. A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan).Az őszi lombhullás után a kórokozó áttelelelését megakadályozandó vegyszeres permetezés javasolt (pl.: Topas, Champion). A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan). A körtefát valószínűleg lisztharmat támadta meg: Agrokén, bordóilé+Kén FW, Chorus 75WG, Karathane LC, Kén hatóanyagú gombaölő szerek, Nevikén, Nimrod 25 EC, Oleo-Szulfur SC, Rézkén 650 FW, Score 250 EC, Systhane 12 E, Systhane MZ, Tio Biola, Tiosol, Topas 100 EC, Vegesol eReS, Vektafid S, Sumi-8 12,5 WP
A válasz a mellékelt cikkben található!
Igen a Rhododendront lágy vízzel kell öntözni. Ezt elérhetjük úgy, hogy esővízzel, vagy esővíz és csapvíz keverékkel öntözünk. Mivel írta, hogy ez nem megoldható, a következőt javasolom: csökkenti a keménységet, ha a vizet felforraljuk és kihűlés után ezzel öntözünk. Egyéb módszerekkel is kísérleteznek, pl. savanyú tőzeget tesznek egy edénybe, és a vizet ebben hagyják állni egy napig. Hallottam arról is, hogy a vízbe literenként néhány csepp citromot tesznek.
Sárguló levelekkel jelzi, ha túl kevés nedvességet kap. Újabban szokás a rhododendron tövét szintén savanyú hatású faháncsréteggel mulcsozni, ami jobban megőrzi a nedvességet. Kiültethető a cserépből a kertbe. De fontos tudni, hogy a savanyú talajt szereti. Ha ez nem adott, akkor tőzeggel, levélavarral, fenyőtűréteggel alakíthatunk ki megfelelő vízáteresztő talajréteget. Tápanyagban szegényebb homoktalajokon is megél, ha elég nedvességet kap. A tömör, nedves talajt viszont nem bírja. fel kell lazítani, mielőtt elülteti.
Igen ki lehet ültetni. A mellékelt cikkben talál pontos leírást. A virág szerintem-így látatlanban Rhipsalis-féle lehet. Vesszőkaktusz, és párás, árnyékos körülményeket kíván. A hajtásokat langyos vízzel permetezzük a növekedés időszakában! A mészmentes talaj a legmegfelelőbb a Rhipsalis számára. A kaktusz lecsüngő hajtásaival igen jól mutat függőkosarakban. Ha a növényhez hozzáérnek, több hajtás könnyen letörhet.