Keresett kifejezés: “”

Cikkek (7281)

3606. Élő falak a kertünkben

A legtöbben a sövény szó hallatán az ékszertujára (Thuja occidentalis ’Smaragd’) vagy a Leyland-ciprusra (Cupressocyparis leylandii) gondolnak. Ezek az örökzöldek általában kúp vagy ék alakúak, és így a későbbiek során beavatkozás nélkül nem tudnak zárt falat alkotni. Sövényeink lehetnek örökzöldek vagy lombhullatók.

3607. Szegélyezzük a füvet, csodákra képes!

A gyepek többsége néha-néha elnyűttnek, elhasználtnak tűnik, főleg, ha nagy igénybevételnek van kitéve. A gondozott szegélyezés rendezettebb hatást kölcsönöz a gyepnek. Szerencsére a tönkrement szegélyeket gyorsan ki lehet javítani, és utána sem kell túl sok munkát és időt fordítanunk rá.

3608. Különleges alakformáló metszések

Bár a legtöbb elfoglalt kertész arra törekszik, hogy a lehető legkevesebb metszést kelljen elvégeznie, az alábbi eljárásokkal mégis hihetetlenül látványos alakítást tudunk bizonyos növényeken elvégezni. Ennek azonban gyakran nemcsak előnye, de hátránya is van.

3609. A gyógyító máriatövis (Sibylum marianum)

A máriatövis (Sibylum marianum) magas, vaskos, egy-másfél méteres lágyszárú növény. Világoszöld leveleinek fehér erezete dekoratív külsőt kölcsönöz neki. Virágzata bíbor színű (ritkán fehér, a miáltalunk termesztetté is ilyen), mint a bogáncsfajoké. Ezért is nevezi a népnyelv őszbogáncsnak.

3610. A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell

A gyümölcsfákat háromféle módon is károsíthatja a hideg: a téli hidegek kárt tehetnek a fás részekben és a gallyakban; megrepedhet a kéreg a napos oldalon, amit a fagyos időben kisütő nap és az éjszakai hidegek gyors váltakozása okoz (hőtágulás); a kései fagyok a virágrügyekben vagy a virágokban tehetnek kárt.