3626. Így ültess szabad gyökerű fát szakszerűen
Ha kertünkbe növényt szeretnénk vásárolni, akkor alapvetően kétféle kiszereléssel találkozhatunk a különböző kertészetekben és faiskolákban: földlabdás/konténeres- vagy szabadgyökerű növényekkel.
Ha kertünkbe növényt szeretnénk vásárolni, akkor alapvetően kétféle kiszereléssel találkozhatunk a különböző kertészetekben és faiskolákban: földlabdás/konténeres- vagy szabadgyökerű növényekkel.
Számos országot bejárva tapasztalhatjuk, hogy bizony sehol sem használják ki eléggé az adott térség kínálta lehetőségeket. Még fejlettebb országokban is általában messze elmarad a magán, illetve közterületek parkosítási-parkosítottsági színvonala a lehetségestől.
A fekete retek (Raphanus sativus) elég furán néz ki, ennek ellenére meglepően sok betegség enyhítésére és kezelésére használható. Ismerkedjünk hát meg ezzel a közismert (vagy nem) zöldséggel!
A diós-mákos begjli az ünnepek egyik elmaradhatatlan velejárója, ami nem is csoda, hiszen könnyű elkészíteni, és hát mondjuk ki: egyszerűen finom! A következőkben diós- vagy mákos bejgli elkészítését írjuk le!
Az utóbbi időben Magyarországon az őshonosakon kívül nagyon sok mediterrán eredetű, főleg Olaszországból származó örökzöld növényt telepítettünk. Ezek kényesebbek, több odafigyelést igényelnek.
Kedves Lukács Judit! A kankalin évelő növény, ami kiültetve éveken át virágzik. Semmit nem kell vele csinálni, annyit esetleg, hogy tavasszal a száraz részeket el kell távolítani, virágozni fog tavasszal, "önműködően".
Üdvözlöm! A képen egy hengeres anyósnyelv (Sansevieria cylindrica) látható. Ez a növény közeli rokona az elterjedt anyós nyelvnek. Gondozás Fényigény: Helyezzük ablak közelébe, mert a világos szűrt fényt kedveli, de vigyázzunk, mert a túl erős napfény hatására a levelek elsárgulnak. Hőigény: Az átlagos meleget szereti, de télen se legyen alacsonyabb a hőmérséklet 15 °C-nál. Vízigény: Havonta öntözzük hígított tápoldattal. A szokásosnál érzékenyebb a túlöntözésre. Két öntözés között hagyjuk a földet kicsit megszikkadni. Télen különösen figyelni kell a túlöntözésre!
Kedves Ducika! Ha gilisztákat talált a komposztban, akkor az még nem érett meg, felhasználni még nem lehet. Jelenleg zajlik még az utolsó fázis (3 van, lebomlás, átalakulás, felépülés), melynek feltehetően a vége felé közeledik. Később a komposztált anyagokból humuszszerű termék válik, ami egy nagy tápanyagtartalmú, föld- vagy gomba illatú, morzsalékos anyag. Ezt lehet ültetéshez használni, földdel összekeverve. Fertőtleníteni nem szükséges, az érés során a magas hőmérséklet miatt a szaporítóképletek elpusztultak. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Ducika! A talaj kötöttsége lehet az egyik ok, illetve a tápanyaghiány a legfőbb ok szerintem. Bármilyen általános kert műtrágya jó, illetve lehetne lazítani tőzeggel, vagy komposzttal.
A paphiopedilum orchideák csak 1x virágoznak. Elvirágzás után hoznak 1 vagy több sarjat, és legközelebb ezek a sarjak fognak virágozni akkor, ha a sarj eléri a virágzóképes méretet. Ehhez feltétel az is, hogy a növény megfelelően legyen tartva. Ezeket a növényeket évente át kellene ültetni új közegbe. Ennek ideális időpontja február szokott lenni (ettől függetlenül bármikor átültethető ha szükséges). Talaja legyen nedvességtartó de szellős, levegős. Gyökerei könnyen elpusztulnak, ha nem megfelelő a közeg vagy ha túl vizes vagy ha nagyon kiszárad. Nem szereti ha a leveleit permetezik és ha sok fényt kap. Ebből adódóan a lombtrágyát is kerülni kell, viszont az öntözővízbe kevert tápoldat ne tartalmazzon rezet és vasat. Ezek a növények nehéz tartásúak, sok odafigyelést igényelnek, és mint látjuk, néha igen hálátlanok. Sok sikert!