3626. Így ültess szabad gyökerű fát szakszerűen
Ha kertünkbe növényt szeretnénk vásárolni, akkor alapvetően kétféle kiszereléssel találkozhatunk a különböző kertészetekben és faiskolákban: földlabdás/konténeres- vagy szabadgyökerű növényekkel.
Ha kertünkbe növényt szeretnénk vásárolni, akkor alapvetően kétféle kiszereléssel találkozhatunk a különböző kertészetekben és faiskolákban: földlabdás/konténeres- vagy szabadgyökerű növényekkel.
Számos országot bejárva tapasztalhatjuk, hogy bizony sehol sem használják ki eléggé az adott térség kínálta lehetőségeket. Még fejlettebb országokban is általában messze elmarad a magán, illetve közterületek parkosítási-parkosítottsági színvonala a lehetségestől.
A fekete retek (Raphanus sativus) elég furán néz ki, ennek ellenére meglepően sok betegség enyhítésére és kezelésére használható. Ismerkedjünk hát meg ezzel a közismert (vagy nem) zöldséggel!
A diós-mákos begjli az ünnepek egyik elmaradhatatlan velejárója, ami nem is csoda, hiszen könnyű elkészíteni, és hát mondjuk ki: egyszerűen finom! A következőkben diós- vagy mákos bejgli elkészítését írjuk le!
Az utóbbi időben Magyarországon az őshonosakon kívül nagyon sok mediterrán eredetű, főleg Olaszországból származó örökzöld növényt telepítettünk. Ezek kényesebbek, több odafigyelést igényelnek.
A növénye egy kroton (Codieum variegatum). A levelei jobban beszinesednek, ha több napfényt kap, viszont a huzatos helyet nem szereti, leveleit eldobálja. Még több kérdés-választ olvashat a krotonról az alábbi linkre kattintva: http://www.edenkert.hu/kereses/?search=kroton
Kedves Anna! Nem kell mást tennie, mint erőteljesen metsze vissza a hosszú hajtásokat. A metszés fölött el fog ágazni a leander. Ezt megteheti most ősszel is a telelőhelyre való szállítás előtt is vagy jövő tavasszal. Lehet, hogy a következő évben később hoz virágot, de a későbbi bokros alak kárpótol mindenért! Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Sajnos nem tudom, ilyen problémával még nem találkoztam. Lehetséges, hogy sok idő kell neki, mire eléri a végleges méretét a bimbó és kinyílik? Ma hozzám került életem első dögvirága (Caralluma hesperidum). Sajnos a világhálón szinte semmi információt nem találtam ezeknek az érdekes növényeknek a tartásáról, igényeiről. Tud nekem ebben segíteni?
Karmazsinbogyó Ez a széleslevelű évelő növény akár 3 méter magasra is nőhet, de csak 60 cm széles. A napos tájat, kertet kedveli. Világoszöld levelei mellett fehér virágfürtök és sötétlila bogyók jellemzik. Meggátolni a növekedését ugyancsak mély rétegben lerakott mulccsal lehet. Ha mégis megjelenik, akkor kézzel ki lehet húzni a növényt vagy kezelni kell gyomirtó szerrel.
Ez a gyönyörű növény a kapribogyó (Capparis spinosa, Capparis ovata), mely a mediterrán térségben vadon is él. Igényei miatt hazánkban nem tartható. Koriander, Kapribogyó, Kakaó