3646. Készítsünk karácsonyi muffint!
A karácsonyi muffin hozzávalói: 150 g liszt, 50 g cukor, 1 kiskanál sütőpor, 100 g csokoládé reszelék, 100 g mazsola, 1 tojás, 50 g olvasztott vaj, 125 ml tej.
A karácsonyi muffin hozzávalói: 150 g liszt, 50 g cukor, 1 kiskanál sütőpor, 100 g csokoládé reszelék, 100 g mazsola, 1 tojás, 50 g olvasztott vaj, 125 ml tej.
Az átültetés a bonsai életének legfontosabb és legkényesebb része. A bonszaj művészetében az átültetés nem egyszerűen az ültetőközeg vagy a bonszaj tál cseréjét jelenti.
A folyton termő málna is igényli a metszést. Ha azt szeretnénk, hogy bőséges legyen a termés, az alábbiakat érdemes betartanunk.
A nyugalmi időszak megfelelő alkalmat kínál arra, hogy összegezzük az elmúlt gazdasági év eredményeit, tapasztalatait, egyben terveket készítsünk az elkövetkező évre.
Hannover után először a budapesti AGROmashEXPO kiállításon mutatják be az Év Traktorait a nagyközönségnek. A szakkiállítás 2012. január 25-28. között kerül megrendezésre. Ebben az évben sok olyan cég is csatlakozott, amelyek eddig még nem vettek részt ezen a seregszemlén.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.