3656. Így készül a citromos vonat-tekercs!
A következőkben a citromos vonat-tekercs elkészítését írjuk le, mely nagyszerű választás születésnapok vagy egyéb ünnepi alkalmakra.
A következőkben a citromos vonat-tekercs elkészítését írjuk le, mely nagyszerű választás születésnapok vagy egyéb ünnepi alkalmakra.
Az Uzsoki utca 57 számot október 28-án elárasztották a zuglói kertbarátok, akik Megyeri Szabolcs kertészmérnök irányítása alatt, a régi utcafrontból egy látványos utcafronti díszkertet hoztak létre. A jó hangulatban zajló munkanapot pedig egy kis uzsonnázgatással zárták.
A Virágzó Zugló 2011 Programja több esetben is bebizonyította, hogy egy minimális segítséggel, közös összefogással és megfelelő rendezettséggel néhány óra alatt is hatalmas változásokat lehet létrehozni. A Tihamér utca 21 szám alatti munkálatok egy újabb, bizonyíték rá, hogy szépet alkotni nem is olyan nehéz.
"Nincs olyan kert, amit nem lehetne tovább szépíteni" - tudja ezt bármilyen kertbarát. Így volt ez 2011. október 8-án is a Zoborhegy tér 9 szám alatt is, ahol az amúgy sem elhanyagolt utcafronti részt sikerült a kertbarátoknak még szebbé alakítaniuk.
Általánosságban elmondható, hogy a termesztett növények számára minden jónak eredője maga a termőföld. Azon azonban már vitatkozunk, hogy csak a talajban lehet növényt termeszteni. A tudomány eredményeinek felhasználásával kőzúzalék, homok, műanyagok, szalma, fakéreg, tőzeg, kőgyapot, tápoldat stb. felhasználásával helyettesíthetjük a termőtalajt (izolált termesztés).
Igen, fontos takarni a talaját. Nedvesebben tartható a talaj, gátolja a gyomok növekedését, és tavaszra a gyümölcse is kevésbé szennyezodik.Szinte veszteség nélkül áttelel, ha a talaját takarjuk. Talajtakarásra alkalmas az érett istállótrágya, a nedves tozeg, összetört vagy szecskázott szalma, vagy érett komposzt. A talajtakaró anyagot még az öntözés elott terítsük szét, de a növényeket ne takarjuk le!Fekete fóliát is használhatunk talajtakarónak, de ezt még az ültetés elott ki kell teríteni. A szalma- vagy más takarással ráérünk késobb is.
Üdvözlöm! Elég nehéz, mert a fagyás is így néz ki. A kép alapján túlöntözésnek tűnik, de a fuzárium is hasonlóan néz ki! Azt javaslom, hogy permetezze le Champion nevű szerrel és az öntözést mérsékelje 7-12 napra és akkor se sokat. Soha ne álljon a vízben, mert a pangó víz nagyon káros a növény számára!
Kedves Emese! A képen egy olasz kontyvirág (Arum italicum) látható, a "pictum" változat méghozzá.
Kedves Ildikó! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható! Javaslom, hogy minimum kétszer akkora cserépbe ültesse át, mint amiben most van!