366. Most ha nem figyelsz, az egész gyümölcstermést elviheti a monília!
Már virágoznak a gyümölcsfák, de bizony ha nem figyelünk oda, akkor az egész termést elviheti a monília. Ezek a gyümölcsfák vannak a legnagyobb veszélyben!
Már virágoznak a gyümölcsfák, de bizony ha nem figyelünk oda, akkor az egész termést elviheti a monília. Ezek a gyümölcsfák vannak a legnagyobb veszélyben!
Oké, hogy egészséges a fokhagyma, csak nehogy valaki szívinfarktust kapjon, mikor meglátja az árát.
Múlt heti zöldség-gyümölcs árakat mutatunk. Kiemeltük a zeller elmúlt években tapasztalt áringadozását.
A szomszéd kertje mindig zöldebb? De csak, amíg nem látogat el Ön is az első magyar kertészeti és környezetvédelmi kiállításra!
Ármustra Budapest, Debrecen és Kecskemét piacain, az Auchan, a Cora és a CBA áruházakban.
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos