366. Most ha nem figyelsz, az egész gyümölcstermést elviheti a monília!
Már virágoznak a gyümölcsfák, de bizony ha nem figyelünk oda, akkor az egész termést elviheti a monília. Ezek a gyümölcsfák vannak a legnagyobb veszélyben!
Már virágoznak a gyümölcsfák, de bizony ha nem figyelünk oda, akkor az egész termést elviheti a monília. Ezek a gyümölcsfák vannak a legnagyobb veszélyben!
Oké, hogy egészséges a fokhagyma, csak nehogy valaki szívinfarktust kapjon, mikor meglátja az árát.
Múlt heti zöldség-gyümölcs árakat mutatunk. Kiemeltük a zeller elmúlt években tapasztalt áringadozását.
A szomszéd kertje mindig zöldebb? De csak, amíg nem látogat el Ön is az első magyar kertészeti és környezetvédelmi kiállításra!
Ármustra Budapest, Debrecen és Kecskemét piacain, az Auchan, a Cora és a CBA áruházakban.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.