3781. Ezzel a módszerrel hamarabb lehet új krumplink!
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Gondolta volna, hogy a takarónövényzet a szőlőtőkék és gyümölcsfák körül nem csak a talajerózió ellen nyújt védelmet? A következőkben bemutatjuk, hogy milyen takarónövényeket érdemes használnunk!
Fél évszázad intenzív nemesítés után David Austin rózsáiban tökéletesen ötvöződik az antik angol rózsák bódító illata és törékeny bája a modern rózsák folyamatos virágzásával és széles színválasztékával.
A következőkben szeretnénk tanácsot adni, hogy milyen kerti teendőket, tennivalókat érdemes áprilisban elvégezni a virágok, zöldségek és fűszernövények, gyümölcskertek körül. A növényvédelem ebben az időszakban is rendkívül fontos!
Tudta-e, hogy a tojássárga belseje egy vasvegyület miatt zöldes színűvé válik, ha túlfőzzük, ez azonban csak esztétikai probléma, így is teljes biztonsággal elfogyasztható? Íme néhány érdekesség a tojásról így a húsvéti ünnep alkalmából!
Ha nem látott élősködőt a növényen, a levélhullás a nem megfelelő környezeti feltételekre utal, hideg vagy sötét helyre kerülhetett a növény, ami okozhat ilyen tünetet. <p> Hogyan segíthet ezen? Helyezze növényét napos, huzatmentes és meleg helyre. Nyáron hetente télen két vagy három hetente érdemes tápoldatozni.
Élettani okok hatására és gombabetegség is kiválthatja a tuják pikkelyleveleinek barnulását. A kórokozók főleg a kalciummal és magnéziummal nem megfelelően ellátott növényeket támadja meg. Ha megbizonyosodtunk, hogy kórokokozó hatására történik a levélhullás a beteg hajtásokat el kell távolítani, majd permetezni szükséges. Erről szól alábbi cikkünk:
Annak oka, hogy a leander levelei lehullnak lehet egyrészt az is, ha túl kevés vizet kap, másrészt pedig, ha túlöntözi. Ilyenkor bőségesen kell öntözni, de a pangó vizet nem szereti. <p>Próbáljon meg gondoskodni a hibiszkusz számára kedvező feltételekről. A hibiszkusz a világos, meleg, de szellős helyet kedveli. A leanderhez hasonlóan nyáron bőségesen kell ezt is öntözni, de a pangó vizet a hibiszkusz sem szereti.
A virágok elnyílása után, ha nem engedte, hogy a magházak kifejlődjenek, akkor az gyakorlatilag elegendő, mert így nem használ el feleslegesen tápanyagokat a növény. Elvirágzás után a tulipán levelei fokozatosan elhervadnak, elsárgulnak, megbarnulnak, vagyis a növény behúzódik. A hagymákat legfeljebb három évig szabad egy helyben hagyni. Ezután viszont már fel kell szedni őket.
Vesse el a magot egy cserépbe tél végén. 4 fokon 6 hét elteltével indul meg a csírázás. Ezután ültesse ki a végső helyére olyan gyorsan, ahogy csak lehet. Az első két télen védeni kell. A fenyőnek gyér gyökérzete van, ezért érdemes minél előbb az állandó helyére ültetni, hogy jobban fejlődjön. A 30 és 90cm-es növényeket ki lehet ültetni.<p>Szinte minden talajtípuson (kivéve lápos ingoványon) jól fejlődik, ha az jó vízáteresztő. A begyökeresedett növények jobban viselik a szárazságot. Napos fekvésű helyre telepítse.