3791. Virágföld a szemétből!
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
Miről is szól a húsvét ünnepe? Erre a kérdésre választ keresve nekiálltunk, és megnéztük, hogy milyen válaszokat találhatunk, ha csak az interneten található képek alapján kellene véleményt alkossunk. Az eredmény megdöbbentő! Találtunk színes tojásokat és nyuszikat minden mennyiségben, finom falatokat... és nem sok minden mást!
A húsvéti túrótorta hozzávalói: 1 db piskóta, 2 doboz ananászkonzerv, 25 dkg túró, 2 dl tejszín, 10 dkg margarin, 3 tasak habfixáló, 1 csésze meggybefőtt, 2 tasak vaníliás cukor, 1 csipet só.
Itt a tavasz, ismét felbolydult az ország, érdemes útrakelni, és Magyarországon kirándulni, hiszen Itthon is számtalan program, rendezvény és megújult látványosság csábítja a kalandokra vágyókat.
Lehetséges a gyep biológiai ápolása, azaz műtrágya vagy gyomirtó vegyszerek nélkül? Akkor is, ha szeretjük az angol kerteket, az angol gyepnek nálunk nincs esélye, persze ez nem jelenti azt, hogy nem alakíthatunk ki magunknak egy szép kertet!
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: