3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Lehet próbálkozni a vadkesztenye nevelésével. A magokat télen vastag lombtakaró alatt kell teleltetni, majd tavasszal elvetni. Tápdús, laza talajon, és párás napos helyen talán néhány százalékuk kihajt.
Mivel a moniliát okozó gomba a beteg ágrészekben telel, azt kéne javasolnom, hogy távolítsa el a beteg ágrészeket. Ez nagyarányú fertőzésnél szinte lehetetlen. Következő évben a lemosó permetezésen túl, a meggy virágzásakor kell permetezni, s reménykedni, hogy túlélje a fertőzést! <p>Bővebben az alábbi cikkben:
A birs valóban önmeddő gyümölcsfaj, ezért érdemes 2-3 fajtát együtt telepíteni. Figyelni kell, arra, hogy azonos virágzási csoportba tartozó fajtákat ültessünk, ilyenkor lesz hatékony a megporzás. A teljes termőkort az 5-6. évben érik el a fák. <p>Korán virágzó fajták: Bereczki bőtermő, Mezőtúri<p>Középidejű: Portugál, Leszkovácka<p>Középkései: Angersi, Champion<p>Kései: Konstantinápolyi, Perbál
A bazsalikomot - hasonlóan a többi fűszernövényhez - érdemes teljes virágzásban szüretelni, majd száraz helyre fellógatva megszárítani és egészben vagy lemorzsolva télire eltehető. Másik módszer, ha a növény leveleit lefagyasztja. Bővebben a következő cikkekben olvashat.
Sajnos nagy mennyiségű cserebogárpajor esetén elég nehézkes a természetbarát megoldás. Ha ásás közben a felbukkanó pajorokat elpusztítja az is megoldás (nálunk a kutya is megeszik), de ennyire fertőzött talajnál érdemes talajfertőtlenítést végezni. Ha a pajorok még most is a talaj felső részében vannak akkor még most is ki lehet szórni a fertőtlenítő szert, de ha már mélyebbre másztak telelni, akkor már csak tavasszal ajánlom a kezelést. Bővebben itt olvashat a pajorokról: Hogyan védekezhetünk a talajlakó pajorok, drótférgek ellen? Pajor, a láthatatlan kerti munkás Megszabadultunk a talajlakó kártevőktől ezután a fagyos tél után? Érdekességként pedig itt van néhány egyéb védett bogár, melynek pajor alakja előfordulhat a kertben, komposztban vagy öreg, korhadt fák törzsében: Gigantikus pajor, láttál már ekkorát?