3811. Nyár végéig vethető a kínai kel
A kínai kel (Brassica rapa chinensis), mint ahogy neve is mutatja, Kelet-Ázsiából származik. A zöldségfélék között ez az egyik legfinomabb és legkönnyebben emészthető káposztaféle.
A kínai kel (Brassica rapa chinensis), mint ahogy neve is mutatja, Kelet-Ázsiából származik. A zöldségfélék között ez az egyik legfinomabb és legkönnyebben emészthető káposztaféle.
A május sokak számára az egyik legszebb hónap az évből. A természet ilyenkorra már zöldbe és virágba borult, és a fagyos időnek is (remélhetőleg) búcsút inthetünk. Lássuk, milyen tennivalók várnak ránk a veteményeskertünkben a májusi és júniusi hónapokban!
Az apró kertekben bevált módszer szerint elszórva telepítenek az ágyások közé egy-egy fűszernövényt. Ez nemcsak az öngyógyító kert szepontjából előnyos, de így sokkal jobban érvényesül az egyes növények díszértéke is.
Májusban már túl vagyunk néhány fűnyíráson, és remélhetőleg a gyep megkapta a tavaszi alaptápanyagot. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Ebben a hónapban ültethetjük be a virágágyásokat is.
A kézmosás nem vesz igénybe sok időt és energiát, mégis nagy segítségünkre lehet az akár hetekig is elhúzódó, sok kellemetlenséggel járó fertőző betegségek megelőzésében.
A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs semmilyen probléma. A lassabb fejlődésnek több oka is lehet: - a rendszeres öntözésnél teljesen át kell hogy nedvesedjen a földlabda. Ilyenkor a nyári hónapokban nem kell spórolni a vízzel, csak arra ügyelni hogy ne álljon a cserép a vízben. - ha (átültetéskor) a növény indokolatlanul nagy méretű cserépbe kerül, akkor nehezebb kiszámítani a vízigényt, illetve akkor jó ideig csak a gyökérfejlesztéssel van elfoglalva. Konkrétan ebben az esetben nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Szóval vizet neki. Ha a megfelelő talajkeverékbe lett ültetve, úgyis kifolyik a cserép alsó lyukain a felesleges mennyiség.
Üdvözlöm! A képen tarackbúza (Agropiron repens) látható. A kiírtása hosszadalmas, mert mélyről is feltör. Javaslom, hogy rendszeresen, (két hetente) totális gyomírtóval permetezze le. pl.: Glialka, Gliphogan, Medalon.
Üdvözlöm! A laza szerkezetű talaj mindenképpen hasznos, perlittel és tőzeggel (esetleg kókuszrosttal) dúsítva! Arra ügyeljen, hogy ne tömörödjön be a talaj, mindig legyen laza és ne legyen pangó víz, illetve a túlöntözésre kell oda figyelni. A leírtak alapján helyes járt el! Ez egy piros pont!
Kedves Gábor! Az első képen egy sárkányfa (Dracena), a másodikon egy kúszóka (Cissus) látható. Álatalánosságban elmondható, hogy 20-25 °C-on elvannak, közepes vízigénnyel, nem kell közvetlen napfény, de ha világos a hely, azt nem bánják. Hát igen, Anglia: Mary Poppins, rossz idő, még rosszabb zene, sült hal krumplival...
Üdvözlöm! A képen egy Dracéna (Dracaena fragrans "Massangeana") van. Nagyon ellenálló növény: elegendő ha szoba hőmérsékleten tartják, nyáron jó az árnyékos rész a kertben, kevés fény ellenérre is vastag és nagy leveleket növeszt. Nyáron 1-2 naponta öntözzék, télen viszont nagyon ritkán! Javaslom az általános tápoldat használatát a virágzást elősegítése érdekében.