3816. Fehér virágsziget tervezése
Az árnyas belső udvarokat is barátságossá varázsolja egy kerek ágyás. Legmegfelelőbbek a fehér virágok és a fehér rajzolatú lombok, mert ezek a szerény fényviszonyok között is világosságot sugároznak.
Az árnyas belső udvarokat is barátságossá varázsolja egy kerek ágyás. Legmegfelelőbbek a fehér virágok és a fehér rajzolatú lombok, mert ezek a szerény fényviszonyok között is világosságot sugároznak.
Sok tévhitet hallottam a gyep ápolásáról. Például ilyeneket: „ a pétisót az olvadó hóra kell kiszórni”, „ tavasszal kell minél mélyebben meglevegőztetni a gyepet”. Ezekről – és egyéb gyepápolási feladatokról – szólok a következőkben.
A spenótos szajtszuflé hozzávalói: 200 g reszelt sajt, 500 g kenyér, 50 g vaj, 4 tojás, 1/2 csésze tej, 1 kg spenót, só.
Talán még többen emlékeztek az év elején megrendezésre került Megépítjük Édenkertjét játékunkra. Igéretünkhöz híven a nyertes kertjét áprilisban megszépítettük. A következőkben képekben is szeretnénk mutatni, hogy közvetlenül a munkálatok során hogyan mutat az előkert!
Az év ötödik hónapjában járunk, amely legtöbbek számára a legkedvesebb időszak. Minden virágzik, zöldül, és az utolsó fagyos éjszakáknak is búcsút intünk, ugyanakkor a kártevők és kórokozók is teljes gőzzel munkába állnak. Lássuk, milyen teendők várnak ránk májusban a kertben!
A kép alapján egyértelműen nem látszik hogy pontosan melyik, de úgy tűnik, hogy a diófa kérgét egy kártevő támadta meg. Legfontosabb teendő tavaszra marad, mindenképp télvégi lemosó permetezésben kell részesíteni a fát, a felnyílt kérget kefével érdemes lekaparni előtte, hogy a permetlé ott is teljesen beborítsa a fát.
A szelídgesztenye valóban jobban termékenyül, ha nem csak egy, hanem több példányát ültetjük kertünkbe. A szelídgesztenye egyivarú (virága csak vagy női vagy hímvirág), és egylaki (tehát mind a női, mind hím megtalálható egy fán). Viszont gyakran előfordul, hogy az egyik hamarabb virágzik, mint a másik (nőelőző), és így a kívánt megporzás elmarad. Ültetvényekben 4-5 soronként szoktak egy pollenadó fajtát ültetni.
A klíviát viszonylag ritkán kell átültetni, ilyenkor tápanyagban gazdag virágföldet válasszunk számára. A klíviát a tövétől óvatosan leválasztott erős sarjakról lehet szaporítani, vigyázva, hogy törékeny gyökereiből minnél többet megóvjunk. Legjobb időpont erre a virágzás után, tavasszal adódik, mikor könnyen begyökeresednek a sarjak. Mindenképp érdemes megpróbálkozni a levágott gyökerű sarj átültetésével is, de nem biztos hogy túl fogja élni a beavatkozást.
Sajnos kimondottan hibiszkuszról szóló könyvet nem ismerek, de mint gyakori szoba-, illetve dézsás növény a legtöbb ilyen témájú könyvben szerepelni szokott.
Fagyérzékenysége miatt valószínű, hogy nem elterjed nálunk ez a fajta, de érdemes lenne megpróbálni Kerti címtárunk Díszfaiskolai termesztőitől vagy kértészeteitől egy árajánlatot kérni, hátha ők termesztenek vagy forgalmaznak hasonló fajtát.