3816. Fehér virágsziget tervezése
Az árnyas belső udvarokat is barátságossá varázsolja egy kerek ágyás. Legmegfelelőbbek a fehér virágok és a fehér rajzolatú lombok, mert ezek a szerény fényviszonyok között is világosságot sugároznak.
Az árnyas belső udvarokat is barátságossá varázsolja egy kerek ágyás. Legmegfelelőbbek a fehér virágok és a fehér rajzolatú lombok, mert ezek a szerény fényviszonyok között is világosságot sugároznak.
Sok tévhitet hallottam a gyep ápolásáról. Például ilyeneket: „ a pétisót az olvadó hóra kell kiszórni”, „ tavasszal kell minél mélyebben meglevegőztetni a gyepet”. Ezekről – és egyéb gyepápolási feladatokról – szólok a következőkben.
A spenótos szajtszuflé hozzávalói: 200 g reszelt sajt, 500 g kenyér, 50 g vaj, 4 tojás, 1/2 csésze tej, 1 kg spenót, só.
Talán még többen emlékeztek az év elején megrendezésre került Megépítjük Édenkertjét játékunkra. Igéretünkhöz híven a nyertes kertjét áprilisban megszépítettük. A következőkben képekben is szeretnénk mutatni, hogy közvetlenül a munkálatok során hogyan mutat az előkert!
Az év ötödik hónapjában járunk, amely legtöbbek számára a legkedvesebb időszak. Minden virágzik, zöldül, és az utolsó fagyos éjszakáknak is búcsút intünk, ugyanakkor a kártevők és kórokozók is teljes gőzzel munkába állnak. Lássuk, milyen teendők várnak ránk májusban a kertben!
A Rosa rugosa - japán rózsa vagy ráncoslevelű rózsa az egyik legszebb vadrózsa, mert levelével, virágával és termésével egyaránt díszít, külön metszést nem igényel, ha nagyon elterpeszkedne kertünkben visszametszhetjük. persze mint minden cserjének néhány évente jót tesz egy kis fiatalító metszés.
A fotón egy szépen kifejlődött körterozsda kórképe látható. Azokban a kertekben fordul elő, ahol különböző boróka (Juniperus sp.) fajok és a körte is megtalálható (a képen is nem díszalma, hanem egy körte faj látható). A gombának ugyanis mindkét gazdanövényre szüksége van fejlődése során. A gomba a boróka vesszőiben telel át s tavasszal, csapadékos, szeles időben spórái átszállnak a körtére.<p> A védekezért lombhulláskor kell megkezdeni: a leveleket össze kell gyűjteni és a talaba forgatni. Tavasszal, lombfakadástól kezdve rozsdabetegségek elleni permetszerekkel kell kezelni a fát.
A kép nagyon jól sikerült, s tényleg fenevadaknak tünteti fel az egyszerű (de valóban méretes) levéltetvek egy faját. Jól látható középen a rügyecske, amivel egy méretűek a tetvek. Így már nem is olyan nagyok. Tehát a fát mindenképp tartsák meg. Védekezni a szokásos tetvek elleni szerrel lehetséges, vagy ha megvárják a telet, a fagy is elintézi a dolgot a vegyszerek helyett. Legközelebb majd tavasszal kell figyelni a fára, hogy esetleg újra megjelennek-e a fenevadak.
A képen valóban egy hársfa levele látható. Magyarországon 4 hársfa faj és számos nemesített változata él. Ez alapján a kép alapján nehezen lehetne biztosat mondani a pontos fajról. Ha ezüst hársról (Tilia tomentosa) van szó, akkor a levél fonáka molyhos kell hogy legyen. Ha nem igazán molyhos, hanem csak az érzugokban szakállas, akkor nagylevelű hárs (Tilia platyphyllos) lehet.
A növényt tölcsérjázminnak vagy meténggyökérnek hívják, latinul a helyes neve Mandevilla. <p>Trópusokról származó kúszócserje, nyáron a balkonon tartható, sok locsolást és rendszeres tápanyagutánpótlást igényel, csak ebben az esetben hozza akár 1 m hosszú virágos hajtásait. Télen 15-18°C-on teleltethető világos helyen, kevesebb öntözéssel. <p>Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges.