3826. Fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla)
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
Ma már elég nehéz istállótrágyához jutni, ezért sokszor örülünk ha hozzá jutunk és nem is figyelünk annyira a minőségére. Pedig a szakszerűtlenül kezelt - legtöbbször éretlen, kiszáradt vagy kilúgozódott - trágyák nitrogéntartalmának 60%-a, káliumtartalmának 50%-a és foszfortartalmának 20%-a is veszendőbe mehet.
Valószínűleg sokan ismerik a ribiszkét, viszont egy közeli leszármazottját, a ribiszkeköszmétét, már annál kevésbé. A következőkben a két gyümölcsöt mutatjuk be röviden!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az ördögnyelvkaktusz (Ferocactus latispinus) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra is megnövő szobanövény. Nevét valószínűleg a félelmetes kinézetű, hosszú horgas töviseiről kapta. Tövisei kifejezetten erősek, ezért legyünk mindig óvatosak a növény körül!
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos