3826. Fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla)
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
Ma már elég nehéz istállótrágyához jutni, ezért sokszor örülünk ha hozzá jutunk és nem is figyelünk annyira a minőségére. Pedig a szakszerűtlenül kezelt - legtöbbször éretlen, kiszáradt vagy kilúgozódott - trágyák nitrogéntartalmának 60%-a, káliumtartalmának 50%-a és foszfortartalmának 20%-a is veszendőbe mehet.
Valószínűleg sokan ismerik a ribiszkét, viszont egy közeli leszármazottját, a ribiszkeköszmétét, már annál kevésbé. A következőkben a két gyümölcsöt mutatjuk be röviden!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az ördögnyelvkaktusz (Ferocactus latispinus) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra is megnövő szobanövény. Nevét valószínűleg a félelmetes kinézetű, hosszú horgas töviseiről kapta. Tövisei kifejezetten erősek, ezért legyünk mindig óvatosak a növény körül!
Az ultrahangos riasztó a házi kártevőket riasztja el, nincs veszéllyel emberekre, és a nem rágcsáló háziállatokra, így a kutyákra, macskákra, madarakra és sem. <p> Kisebb gyümölcsösben a madárkár elleni védőháló kifeszítésével lehet próbálkozni. <p> Japánban a nasit a kiváló gyümölcsminőség elérése érdekében szinte kizárólag úgy termesztik, hogy egyenként bezacskózva védik a madárkártételtől. <p>Ausztriában pedig a szőlőültetvényekben 10-20 percenként ágyúlövésszerű robajjal riasztják el a területről a magarakat.
Az Ön növényén valószínűleg egy levéltetűfaj károsít (Adelges picea). Ellene bifentrin hatóanygú szerekkel védekezhet.
A büdöske vagy más néven bársonyvirág (Tagetes sp.) valóban rendelkezik ilyen tulajdonsággal, mivel illóolaja olyan anyagot tartalmaz amely elűz számos káros baktériumot, férget, gombát, egyéb talajlakó kártevőt és a gyümölcsfákat is védi levéltetű-inváziótól. Emiatt gyakran ültetik konyhakertbe is. Főleg paradicsommal és uborkával összeültetve ajánlott. Díszíti a spenót és saláta sorokat.
Sajnos magam sem ismerek szert erre a problémára. Amennyiben nagyon feltűnő helyen van a folt, akkor abban a négyzetben egy talajcserével és a fű újra vetésével lehet ideiglenesen megoldani a problémát. Viszont mire ott kinő a fű esetleg egy másik foltban kezdhetjük előlröl a kiigazítást. Talán kutyasétáltatással házon kívül tartható a probléma.
Zöldmetszést rendszerint júniustól augusztusig a ajánlott elvégezni. Általában ritkítani vagy visszametszeni kell a növényt <p>- a jobb fényellátottság, <p>- a vesszők beérlelése, <p>- a termőrügyképződés, illetve <p>- a termés beérése céljából. <p>Szőlőnél elkerülhetetlen a zöldmunka, almánál, körténél a tavaszi metszés kiegészítéseként alkalmazzuk. Azokat a hajtásokat kell eltávolítani, amelyek meredeken felfelé vagy a korona belseje felé nőnek, valamint azokat, amelyek a gyümölcsöt hozó ágakat takarják, árnyékolják.