3826. Fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla)
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
Ma már elég nehéz istállótrágyához jutni, ezért sokszor örülünk ha hozzá jutunk és nem is figyelünk annyira a minőségére. Pedig a szakszerűtlenül kezelt - legtöbbször éretlen, kiszáradt vagy kilúgozódott - trágyák nitrogéntartalmának 60%-a, káliumtartalmának 50%-a és foszfortartalmának 20%-a is veszendőbe mehet.
Valószínűleg sokan ismerik a ribiszkét, viszont egy közeli leszármazottját, a ribiszkeköszmétét, már annál kevésbé. A következőkben a két gyümölcsöt mutatjuk be röviden!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az ördögnyelvkaktusz (Ferocactus latispinus) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra is megnövő szobanövény. Nevét valószínűleg a félelmetes kinézetű, hosszú horgas töviseiről kapta. Tövisei kifejezetten erősek, ezért legyünk mindig óvatosak a növény körül!
Az említett gyomírtószer csak a magról kelő egyszikű gyomnövényeket pusztítja el. Évelő egyszikűekre használható a Focus ultra, Pantera 40, valamint a Select super termékek valamelyike, a használati utasítás szerint alkalmazva!
Kedves Rita! Elég nehéz ebből megállapítani, de elképzelhető hogy valami gomba betegség. Figyelje a leveleken elszíneződéseket, az esetleges eltéréseket. Addig is javaslom, hogy permetezze le: Dithane nevű szerrel, egy levél 10 liter vízbe, illetve tehet hozzá Actara nevű rovar ölőt is!
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Igen, természetesen eleinte nem lesz szép az alakja, de idővel a növény kompenzálja a metszést, és arányos lesz, némi "bonsai" jelleggel. Kora tavasztól nyár közepéig lehet metszeni.
Segítségünkre lenne, ha leírná, mit lát. Az egyik fotón pókhálószerű képződményt látok, ez takácsatkára utalhat. A hajtások ilyen torzulását okozhatja vírusbetegség is, ami ellen sajnos nincs védekezési mód. Üdvözlettel: Növényorvos