3826. Fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla)
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
Ma már elég nehéz istállótrágyához jutni, ezért sokszor örülünk ha hozzá jutunk és nem is figyelünk annyira a minőségére. Pedig a szakszerűtlenül kezelt - legtöbbször éretlen, kiszáradt vagy kilúgozódott - trágyák nitrogéntartalmának 60%-a, káliumtartalmának 50%-a és foszfortartalmának 20%-a is veszendőbe mehet.
Valószínűleg sokan ismerik a ribiszkét, viszont egy közeli leszármazottját, a ribiszkeköszmétét, már annál kevésbé. A következőkben a két gyümölcsöt mutatjuk be röviden!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az ördögnyelvkaktusz (Ferocactus latispinus) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra is megnövő szobanövény. Nevét valószínűleg a félelmetes kinézetű, hosszú horgas töviseiről kapta. Tövisei kifejezetten erősek, ezért legyünk mindig óvatosak a növény körül!
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!