3826. Fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla)
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
A fehér ablakvirág (Fenestraria rhopalophylla) a kristályvirágfélék (Aizoaceae) családjába tartozó, Dél-Afrikában őshonos, szokatlan kinézetű növény!
Ma már elég nehéz istállótrágyához jutni, ezért sokszor örülünk ha hozzá jutunk és nem is figyelünk annyira a minőségére. Pedig a szakszerűtlenül kezelt - legtöbbször éretlen, kiszáradt vagy kilúgozódott - trágyák nitrogéntartalmának 60%-a, káliumtartalmának 50%-a és foszfortartalmának 20%-a is veszendőbe mehet.
Valószínűleg sokan ismerik a ribiszkét, viszont egy közeli leszármazottját, a ribiszkeköszmétét, már annál kevésbé. A következőkben a két gyümölcsöt mutatjuk be röviden!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az ördögnyelvkaktusz (Ferocactus latispinus) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra is megnövő szobanövény. Nevét valószínűleg a félelmetes kinézetű, hosszú horgas töviseiről kapta. Tövisei kifejezetten erősek, ezért legyünk mindig óvatosak a növény körül!
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész