3891. Virágoskert a szuterénhelyiségek ablaka előtt
Minden hátrányukkal együtt a szuterénhelyiségek is nagyon jól kihasználhatók - a következőkben bemutatott növényegyüttessel pedig igazán felértékelődnek ezek a lakóterek is.
Minden hátrányukkal együtt a szuterénhelyiségek is nagyon jól kihasználhatók - a következőkben bemutatott növényegyüttessel pedig igazán felértékelődnek ezek a lakóterek is.
Bevált recepten, negyedszázada sikeres, minden létező elismerést bezsebelő fesztiválon nem szabad változtatni – vallja a sikersztorit 25 éve gondozó Népművészeti Egyesületek Szövetsége. De frissíteni, újítani igenis kell, így az idei, 26. Mesterségek Ünnepe 4 napján számos újdonság várja majd a rendezvény közel 80 000 látogatóját.
A hulladékgazdálkodás és a környezettudatosság napjainkban egyre kiemeltebb figyelmet kap az oktatási intézmények részéről is. Idén számos pályázat és felhívás indult, mellyel a diákok környezettudatosságra való nevelését célozzák.
Magyarországon évente több ezer helyen keletkezik erdő- és vegetációtűz. 2012-ben már több mint 1.700 erdőtűz keletkezett, a legnagyobbnál Bugacon több mint 1.100 hektár erdő égett le, és közel hat napig tartott a tűz eloltása.
A bonszajok esetében a kártevők mellett problémát jelentenek még a gombás (kriptogám) betegségek is, amelyek hatására a növény legyengül. A következőkben a leggyakoribbakat mutatjuk be.
Az átültetést október közepe - vége felé kell elvégezni úgy, hogy a lehető legnagyobb földlabdával - amit a terület és persze fizikai állapotunk megenged - kerüljön új helyére a fa. Az ültetőgödör kialakításánál ügyeljünk arra, hogy tőzeggel kevert laza ültetőközegbe kerüljön a növény, valamint gondoskodnunk kell hosszan felszívódó komplex tápanyag bekeveréséről is a közegbe. Erre legmegfelelőbb az Osmocote örökzöld tápanyag felhasználása. Az átültetést követően kissé metsszük vissza a fa ágait és csúcsát is, majd a metszési felületeket sebkezelő gyantával zárjuk le. Az ültetőgödörbe helyezést követően karózzuk ki a fát lehetőleg három irányból. A rendszeres öntözéséről se feledkezzünk meg.
Tisztelt Hölgyem! Mivel csak leírás van a kórképről, így pontos diagnózist felállítani nem igazán lehet. A metszés hatására a sérült hajtásokon akár valami kórokozó gomba vagy baktérium is bejuthatott, ebben az esetben a növények akár tönkre is mehetnek! A kórképet mutató hajtásból kellene levágni és gazdaboltban bemutatni, ott ez alapján tudnak segíteni permetszer kiválasztásában. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Tisztelt Uram! Sajnos bambusz elég sokféle van és hasonlóak is egymáshoz, fénykép alapján nehezen határozhatóak. Azt, hogy a rügye ehető e, nem tartom valószínűnek.
Valószínűleg valami élősködő gomba vagy baktérium károsítja a hibiszkuszát. Persze ezt így látatlanban nagyon nehéz lenne pontosan eldönteni. Felszívódó gombaölő permetezőszerrel kellene párszor lefújni a növényt, ez segithet. Sőt, a foltos levélből a gazdaboltosnak is kellene vinni, hogy segíthessen a megfelelő szer kiválasztásában. Üdv:Krisztián
Kérem, küldjön a dió termésen jelentkező betegségről értékelhető fényképet!