3891. Virágoskert a szuterénhelyiségek ablaka előtt
Minden hátrányukkal együtt a szuterénhelyiségek is nagyon jól kihasználhatók - a következőkben bemutatott növényegyüttessel pedig igazán felértékelődnek ezek a lakóterek is.
Minden hátrányukkal együtt a szuterénhelyiségek is nagyon jól kihasználhatók - a következőkben bemutatott növényegyüttessel pedig igazán felértékelődnek ezek a lakóterek is.
Bevált recepten, negyedszázada sikeres, minden létező elismerést bezsebelő fesztiválon nem szabad változtatni – vallja a sikersztorit 25 éve gondozó Népművészeti Egyesületek Szövetsége. De frissíteni, újítani igenis kell, így az idei, 26. Mesterségek Ünnepe 4 napján számos újdonság várja majd a rendezvény közel 80 000 látogatóját.
A hulladékgazdálkodás és a környezettudatosság napjainkban egyre kiemeltebb figyelmet kap az oktatási intézmények részéről is. Idén számos pályázat és felhívás indult, mellyel a diákok környezettudatosságra való nevelését célozzák.
Magyarországon évente több ezer helyen keletkezik erdő- és vegetációtűz. 2012-ben már több mint 1.700 erdőtűz keletkezett, a legnagyobbnál Bugacon több mint 1.100 hektár erdő égett le, és közel hat napig tartott a tűz eloltása.
A bonszajok esetében a kártevők mellett problémát jelentenek még a gombás (kriptogám) betegségek is, amelyek hatására a növény legyengül. A következőkben a leggyakoribbakat mutatjuk be.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.