3916. Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA kutatóintézete
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
A babérleveleket ősszel szedik és napon szárítják. Egészben főzik levesekben, mártásokban, káposztában és egytálételekben. hasonlóan a leanderhez, otthonunkban is nevelhetjük!
A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum), kedvelt szobai dísz, hatalmas virágaival ünnepi színt visz a lakásba. Nem kell tőle félni, bátran vigyük haza, ha jól gondozzuk minden évben szép virággal díszíti lakásunkat!
A belvárosban termesztett zöldség és gyümölcs tetemes mennyiségű káros anyagot, nehézfémeket tartalmazhat - derült ki egy német vizsgálatból.
Saját kerti vonatot épített magának 2 kilométer hosszú pályával egy nyugdíjas férfi Nagy-Britanniában, és - ami igazán meglepő - felesége buzdítására.
Szinte biztosan nem. Ha már túl van egy kezeléskúrán érdemes várni,hogy az uj hajtások tünetmentesek vagy nem. üdv
Ezek a növények elvirágzás után általában elpusztulnak, de előtte kifejlesztenek néhány sarjat. Ezekkel szaporítani is lehet őket. Valószinűleg ez lehet a probléma! Üdv: Kiss Krisztián
Sokan szeretnének Ficus elasticából elágazó fácskát nevelni. Ez visszavágással érthető el. Amíg szép, végig leveles a törzs, kár a növényhez nyúlni. Ha a megnyúlt és levelét vesztett Ficusokat visszavágjuk a cserép felett 10-20 cm-re, akkor 2-3 hajtást hoz, bokrosan fejlődik. A vágás következtében kifolyó tejnedvet meleg vízbe mártott ruhával töröljük le.
A biotermesztésben is engedélyezett szerek közül: (Márkanév - hatóanyag) * Bio-sect - alifás zsírsav * Biola - növényi olaj * Vektafid A - paraffinolaj Speciális, csak levéltetvek elleni szerek: * Chess 25 WP - pimetrozin * Pirimor - pirimikarb Rovarölő szerek, melyek a levéltetvek ellen is hatnak és felhasználásuk engedélyezett: * Chinmix 5 SC - béta-cipermetrin * Cymbush 10 EC - cipermetrin * Decis 2,5 EC - deltametrin * Karate 2,5 WG - lambda cihalotrin * Metil-cotnion 25 WP - metilazinfosz * Sherpa - cipermetrin * Talstar 10 EC - bifentrin
Takácsatkák lehetnek. Mozgó fejlődési alakjai a levelek fonákán szívogatnak, és bejuttatott nyálukkal mérgezik a növényeket. A levél színén kezdetben elszórtan apró,halvány foltok jelenek meg, melynek később az egész levéllemezre kiterjednek. A fonáki részen finom szövedék látható, a beletapadt porszemcsékkel és az állat ürülékével. A károsított levelek később megsárgulnak, elbarnulnak és alulról fokozatosan lehullanak. A növény gyökerében fejlődik, ami a virágzásra is kihat. Erős fertőzéskor a bimbókat és a virágokat is súlyosan károsítja. Sok nemzedékű, meleg- és szárazságkedvelő faj, így a nyár közepére szaporodik fel tömegesen. Atkaölőszerrel kell kezelni a növényt. Atkaölőszer: Actara 25 WG, Flumite 200 (ampullás kiszerelés)