3916. Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA kutatóintézete
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
A babérleveleket ősszel szedik és napon szárítják. Egészben főzik levesekben, mártásokban, káposztában és egytálételekben. hasonlóan a leanderhez, otthonunkban is nevelhetjük!
A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum), kedvelt szobai dísz, hatalmas virágaival ünnepi színt visz a lakásba. Nem kell tőle félni, bátran vigyük haza, ha jól gondozzuk minden évben szép virággal díszíti lakásunkat!
A belvárosban termesztett zöldség és gyümölcs tetemes mennyiségű káros anyagot, nehézfémeket tartalmazhat - derült ki egy német vizsgálatból.
Saját kerti vonatot épített magának 2 kilométer hosszú pályával egy nyugdíjas férfi Nagy-Britanniában, és - ami igazán meglepő - felesége buzdítására.
Fénykép nélkül szinte lehetetlen pontosan megmondani, hogy milyen növényt vásárolhatott, a legjobb, ha még megvásárlása előtt megérdeklődjük, hogy mit is szerzünk be. Ez azért is fontos, mert minden növényt másképp kell gondozni, más igényei vannak. Ha láthatnánk a repkedő rovarokat, akkor pontosabban meg tudnánk mondani, hogy milyen kártevőről van szó, és hogyan védekezhet ellenük, viszont minél hamarabb tegye "karanténba" a növényt, nehogy megfertőzzön más növényeket. A következő cikkünk röviden bemutatja a pentasz (egyiptomi csillagcsokor) növényt: Mit szeret az egyiptomi csillagcsokor? Mivel a növény fagyérzékeny, ezért hazánkban inkább egynyáriként tartják számon. A teleltetés is lehetséges, de ajánlott jól megmetszeni a virágzás végével. Vágja le egyenletesen a csúcshajtásait. Mivel az egyiptomi csillagcsokor 3-4 év után ritkábban virágzik, ezért metszéskor gondoljunk a szaporításra is, hogy legyen utánpótlásunk, ha kiöregedett a növény. A levelek lehullását sok minden okozhatta, valószínűleg tartási hibáról lehet szó, esetleg kártevő. Télen a legtöbb növény érzékeny a huzatra, száraz levegőre, hidegre (10 °C alatti hőmérsékleten a növény elpusztul) stb.
Kedves Kérdező! A leírás alapján megfelelő volt a teleltetés. Előfordulhat, hogy mégis érte hideghatás. Véleményem szerint magához fog térni a fácska, de ez eltarthat néhány hétig, és ha át lett ültetve, várni kell, míg megered. A jelenlegi visszafogottan meleg napsütés jó tesz neki. A kis, elsárgult hajtásokat le lehet vágni. Üdvözlettel: Növényorvos
Hol voltak teleltetve a növények? Kicsit hasonlít a fotó alapján fagyási sérülésre. A fotón nem látom, mennyire kiterjedt a barnulás, de ezek a levelek nem élnek, így el lehet őket távolítani. A fehér pöttyök miatt ajánlanék inkább kezelést, mert az valószínűleg takácsatka kártételnek tűnik. Ez lehet, hogy teleltetés előtti kár. A fiatal növény alapos vízbemártásával, a levelek lemosásával megelőzhető a további károsítás. A meleg, száraz körülményeket szereti, így ez segíthet. Ha mégis elszaporodnának (ezt a továbbiakban figyelni kell a másik leanderen is), megismételhető a vízbe mártás, lelocsolás, illetve a Sanmite 20 WP alkalmas a kártevő ellen.
Üdvözlöm! A fotó alapján szerintem nagyon kicsi az esélye annak, hogy meg lehet menteni! Sajnos szerintem a pangó víz hatása ez. Vágja vissza 4-5 cm-esre a szárakat és hátha megmenthető, de kicsi az esélye! A tápoldatnak nincs ilyenkor jelentősége, ne adjon neki vizet, mert ezzel teheti a legtöbbet!
Üdvözlöm! Attól függ, hogy milyen növényt szeretene, de a tarack (Agropyron repens), és a csillagpázsit (Cynodon dactylon) tökéletesen megfelelnek erre a célra. Ezek igénytelen fajok, beszerzésük sem nehéz: pl. egy tarackos réten, kertben kell ásni, feldarabolni a rizómákat és elültetni.