3916. Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA kutatóintézete
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
A babérleveleket ősszel szedik és napon szárítják. Egészben főzik levesekben, mártásokban, káposztában és egytálételekben. hasonlóan a leanderhez, otthonunkban is nevelhetjük!
A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum), kedvelt szobai dísz, hatalmas virágaival ünnepi színt visz a lakásba. Nem kell tőle félni, bátran vigyük haza, ha jól gondozzuk minden évben szép virággal díszíti lakásunkat!
A belvárosban termesztett zöldség és gyümölcs tetemes mennyiségű káros anyagot, nehézfémeket tartalmazhat - derült ki egy német vizsgálatból.
Saját kerti vonatot épített magának 2 kilométer hosszú pályával egy nyugdíjas férfi Nagy-Britanniában, és - ami igazán meglepő - felesége buzdítására.
Kedves Amary! Elképzelhető, hogy a talajjal van baja, mert a laza tőzeges talajt kedveli. Javaslom, hogy ültesse át, és bőségesen öntözze 1-2 naponta.
Kedves Könyvesi Gyöngyi! Valószínű, hogy nem csak moníliáról volt szó, hanem a gutaütést előidéző kórokozók is közre játszottak a pusztulásban. Vannak alanyok, melyeknél kisebb eséllyel fertőz a betegség, és nagyon fontos a megelőzés: késő tavaszi, nyári metszés, eszközfertőtlenítés, vágási felületek, sérülések lekezelése. Az előző fa maradványait ki kell ásni és elégetni. Üdvözlettel: Növényorvos
Valószínűleg (viaszos) pajzstatvekről van szó; nem válogatós kártevők, majdnem minden szobai növényt meg szoktak fertőzni. Szívó kártevők, és nagyon gyorsan szaporodnak. A leginkább megfertőződött növényeket minél hamarabb távolítsa el, akár végérvényesen is. A kevésbé fertőzötteket, permetezze le Actara nevű rovarölő szerrel 3-4 alkalommal 7-8 napos időközzel. (A permetezés idejére vigye ki a növényeket a szabadba!) A permetléből a tövére is önthet egy keveset. Remélhetőleg a kezelés sikerrel jár majd.
Kedves Zsuzsa! A fénykép alapján arra gyanakszom, hogy a növényt erős napsütésben tette ki az erkélyre, és a szobai fényviszonyokhoz szokott vékony levélszövetet megégette a nap. A Bougainvillea némi edzés után jól bírja a napot (mediterrán országokban a szabadban él), de a szoktatásnak fokozatosnak kell lennie. Ha emiatt hullott le a levele, újra fog hajtani.
Kedves Jucek! A friss vetést (gyepszőnyegezést) is lehet trágyázni, javaslom a magas foszfor tartalmú műtrágya használatát a gyökeresedés elősegítése érdekében.