36. Aloe vera krém házilag: ennyire egyszerű elkészíteni!
Ez a házi aloe verás arckrém gondosan ápolja a száraz vagy pattanásos arcbőrt egyaránt, ráadásul sokkal megbízhatóbb, mint a boltokban vásárolt termékek!
Ez a házi aloe verás arckrém gondosan ápolja a száraz vagy pattanásos arcbőrt egyaránt, ráadásul sokkal megbízhatóbb, mint a boltokban vásárolt termékek!
A hyaluron egy rendkívül fontos összetevő az arcápolásban. Már-már azt lehetne mondani, hogy egy csodaszer, legalábbis sokan ezen a véleményen vannak, akik már használták, használják. Az pedig már csak hab a tortán, hogy egy természetes anyagról van szó, ami a bőrünkben is megtalálható. Tehát nem egy idegen anyagot juttatunk be a használatával a szervezetünkbe, hanem csupán növeljük azt a mennyiséget, ami már alapból is benne van.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Saját növényeit árulja a budapesti kisfiú a 17. kerületben, akinek a kertészetében többek között epret, bazsalikomot és fügét is lehet kapni.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye legkisebb tűzoltóőrsén, Baktalórántházán, Orosz Lászlóné Erika tűzoltó zászlós növényeket nevelget, azokból viszont rengeteget tart az irodájában.
Az Aloe nemzetségbe számos faj tartozik. Ezek örökzöldek, levélrózsás fák, cserjék, évelők és kapaszkodó kúszónövények. Erősen fagyérzékenyek, csak 7-10 fokot tűrnek el. Tehát mindenképpen vigyük őket be a lakásba, de olyan helyiséget válasszunk, ahol a hőmérséklet nem emelkedik 10 ˚C fölé.
A levelek sárgulásának oka valószínűleg a nagymértékű gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A most sárguló levelek tavaszra elszáradnak és akkor le kell vagdosni. Most teendője nincs. Én a nagymértékű gyökérsérülés elkerülése miatt cserepekbe ültetve ásom be a szabadföldbe az Agávéimat és másokat, így a cserép alján lévő lyukakon a gyökérzet belenő a körülötte lévő talajba, de felszedéskor a cserépben maradó gyökereket nem éri sérűlés és ezek a gyökerek részben mérséklik az edényen kivül nőtt gyökerek sérülését. Az Agavékat és Aloékat mérsékelten télen is célszerű megöntözni, a körülményektől függően kb. havonta egyszer, persze csak mérsékelten. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
Az első egy aloe, de lehet haworthia is, a 2. agave sp., a 3. egy crassula féle. A növények fejlettségi szintje és a képek minősége, valamint a nagyítási lehetőség hiánya miatt többet mondani nem tudok. Üdv.: Ficzere Miklós
A mellékelt cikkben megtalálja az Aloe vera pontos gondozási leírását. Üdvözlettel, Édenkertész