36. Mire jó a bíbortetű?
A bíbortetű, vagy más néven bíborbogár (Dactylopius coccus) a pajzstetvek közé tartozó rovarfaj. Cochinelle-tetűnek is nevezik. Hogy miért értékes? Lássuk!
A bíbortetű, vagy más néven bíborbogár (Dactylopius coccus) a pajzstetvek közé tartozó rovarfaj. Cochinelle-tetűnek is nevezik. Hogy miért értékes? Lássuk!
A kaktuszok olyan szukkulens növények melyek jól tűrik a szárazságot. Ahhoz hogy megbirkózzanak a rideg, sivatagi körülményekkel a törzsük átalakul egy víztárolóvá; ezért lett elnevezve „zöld tevének”.Tudta, hogy a kaktuszok kétharmada Mexikóból származik? Ismerjük meg a Sagurocactus Gigantea-t, és az Éj királynőjét (Selenicereus grandiflorus)!
Végre itt a tavasz. A téli kevés napfény, és száraz levegőjű lakások meggyötörték szobanövényeinket. Itt az ideje, hogy friss földet juttassunk kedvenceinknek. Speciális összetételű földekkel segítünk a növények igényeit mind jobban kielégíteni.
A növények fényszükségletét nagyban befolyásolja a származási helyük. A sivatagos, árnyék nélküli térségekből származó növények a legigényesebbek ezzel szemben a trópusi erdőkből származók megelégszenek az ablakfüggönyön átszűrődő napfénnyel is.
Mutatunk két húsvéti asztaldíszt, amit bárki 10 perc alatt el tud készíteni!
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Aranka! Igen nehéz így a fotók alapján fajtára behatározni a növényt, mert annyi változat jelenik meg nap mint nap amik nagyon hasonlóak és élőben lehetne pontosabban nyilatkozni. A picike hamisciprus Chamaecyparis lawsoniana egy szürke közepes növekedési erélyű fajtája lehet (pl Ellwoodii 3-4m-es lesz, de lehet Snow White az kisebb marad 1-1,5m). A nagyobbik, bár a képen eléggé nehezen látható, valószínűleg egy valódi ciprus ami tényleg Görögországban is honos: Cupressus sempervirens. Azért is fagyhatott vissza, mert kissé fagyérzékeny nálunk. Ismerjük meg a hamisciprusokat!