4021. Tölteni való paprika és újburgonya
Az étkezési paprika, mint hungarikum a hegyes fehér, tölteni valónak nevezett fehér TV paprikát jelentette hosszú időn át és a hegyes erős, klasszikusan hosszúkás zöld fajták egészítették ki a választékot.
Az étkezési paprika, mint hungarikum a hegyes fehér, tölteni valónak nevezett fehér TV paprikát jelentette hosszú időn át és a hegyes erős, klasszikusan hosszúkás zöld fajták egészítették ki a választékot.
A Budapesti Corvinus Egyetem Budai Arborétumában 2013. április 26-28-ig immár 26. alkalommal kerül megrendezésre hazánk egyik legnagyobb múltú kertészeti szakkiállítása és vására, a Corvinus Díszkert.
Akinek száraz, napos helyen áll tujasora, jobb, ha felkészül az egyre melegebb nyarakon az öntözésre és a hajnali vagy délutáni növénymosásra.
A fürtös gyöngyike (Muscari neglectum) egy évelő hagymás növény, amely nagyon kevés gondozással nagyon gyorsan szaporodik.
Jövő héten virágzik a meggy- és cseresznyefa. A késői tavasz beköszöntével kivirágoztak a legkedveltebb magyar gyümölcseink.
Tisztelt Hölgyem/Uram! A tavasszal tapasztalat szerzés céllal paradicsomot ültettem cserepekben az erkélyre. az ajánlott tarsnövényeket tettem melléjük. Műtrágyát nem használok bio oldatokkal locsolom őket. Növényvédő szereket sem használok. A csatolmányban szereplő képeken jól látszik, hogy gyengén kötöttek a virágok, noha sok virágot hozták a paradicsom növények. Valamint sárgulnak / száradnak is a bimbók. Azt szeretném kérdezni, hogy mi az oka a fentieknek? Köszönettel: Csáki Attila
A paradicsom gyenge terméskötése mögött több tényező is állhat. Leggyakrabban a beporzás hiánya okozza ezt a problémát, különösen erkélyen vagy zárt helyen tartott növények esetében, ahol kevés a természetes beporzó rovar. Ezenkívül az időjárási körülmények – például túl magas hőmérséklet, száraz levegő vagy hirtelen hőingadozás – is akadályozhatják a virágok megtermékenyülését. A tápanyaghiány, különösen a kálium és a bór alacsony szintje szintén hozzájárulhat a gyenge terméskötéshez, még akkor is, ha bio módon történik a növények tápanyagellátása.