4051. Miért sárga a sárgarépa?
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
A nagy hőség a legtöbb pázsitot valószínűleg megviselte. Alapvető probléma a mélyre vágott fű, ugyanis a kánikulában 5-10 cm közötti magasságban kell tartani a gyepet, hogy elkerülhessük a nap perzselő hatásának káros következményeit.
Mint minden távol-keleti díszkerti növény, úgy a kínai lilaakác (Wisteria sinensis) is különleges.
Kevesen tudják, hogy a 2013-as év hivatalos, nemzetközileg elismert dísznövénye a magyar kezek által nemesített narancspiros virágú Celosia plumosa ‘Arrabona’, amelyet a tavalyi Fleuroselect konferencián jutalmaztak aranyéremmel.
Az elején tisztáznunk kell egy félreértést: a köznyelvben a Fragraria x ananassa magyar neve az eper, pedig az helyesen szamóca lenne. De akkor mi is a valódi eper?
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.