4051. Miért sárga a sárgarépa?
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
A nagy hőség a legtöbb pázsitot valószínűleg megviselte. Alapvető probléma a mélyre vágott fű, ugyanis a kánikulában 5-10 cm közötti magasságban kell tartani a gyepet, hogy elkerülhessük a nap perzselő hatásának káros következményeit.
Mint minden távol-keleti díszkerti növény, úgy a kínai lilaakác (Wisteria sinensis) is különleges.
Kevesen tudják, hogy a 2013-as év hivatalos, nemzetközileg elismert dísznövénye a magyar kezek által nemesített narancspiros virágú Celosia plumosa ‘Arrabona’, amelyet a tavalyi Fleuroselect konferencián jutalmaztak aranyéremmel.
Az elején tisztáznunk kell egy félreértést: a köznyelvben a Fragraria x ananassa magyar neve az eper, pedig az helyesen szamóca lenne. De akkor mi is a valódi eper?
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos