4051. Miért sárga a sárgarépa?
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
A nagy hőség a legtöbb pázsitot valószínűleg megviselte. Alapvető probléma a mélyre vágott fű, ugyanis a kánikulában 5-10 cm közötti magasságban kell tartani a gyepet, hogy elkerülhessük a nap perzselő hatásának káros következményeit.
Mint minden távol-keleti díszkerti növény, úgy a kínai lilaakác (Wisteria sinensis) is különleges.
Kevesen tudják, hogy a 2013-as év hivatalos, nemzetközileg elismert dísznövénye a magyar kezek által nemesített narancspiros virágú Celosia plumosa ‘Arrabona’, amelyet a tavalyi Fleuroselect konferencián jutalmaztak aranyéremmel.
Az elején tisztáznunk kell egy félreértést: a köznyelvben a Fragraria x ananassa magyar neve az eper, pedig az helyesen szamóca lenne. De akkor mi is a valódi eper?
Igen, egy világos mahagóni színű fájú trópusi fafaj( Aucoumea klaineana).
Elvirágzás után nyugodtan levághatja a virágzati szárakat, nem kell megvárni meg teljesen elszárad, így a növény ezalatt az idő alatt energiáját az újonnan növő hajtásokra tudja fordítani.
Kérdése válaszolni az Édenkertész rovarban kicsit nehézkes lett volna, ezért inkább egy cikkben válaszoltam rá.
Erősen mérgezőek a következő szobanövények:<p> - Klívia gyökere <p> - Amarlílisz fajok hagymája <p> - Dieffenbachia minden része <p> - Euphorbia fajok tejnedve<p>Enyhén mérgezők a következők:<p> - Asparagus minden része<p> - Cyclamen gumója<p> - Philodendron fajok levele <p> - Kroton levele<p>A kapcsolódó cikkek között olyan növényeket válogattam, melyek jól bírják a szárazabb körülményeket és tudomásunk szerint nem mérgezőek.
A fővirágzás után az alvórügyekből előbújva újabb virágokkal örvendeztethet meg virágunk. A bimbó megjelenése után 3 hónap múlva virágzik ki az egész virágszár. Ha ez elmarad és a szár elszárad, érdemes levágnunk, jövőre majd újabb virágzati szárat fog hozni. Átültetni kora tavasszal érdemes, ha átlátszó műanyag cserépben volt, ültessük most is ilyenbe, ugyanis egyes fajok gyökerei is fotoszintetizálnak. Ültetőközegül mindig vízáteresztő, kéregdarabokat, mulcsot tartalmazó orchidea földkeveréket kell választani. Tavasztól érdemes hetente orchideatáppal locsolni.