4051. Miért sárga a sárgarépa?
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
Több kertészeti szakkönyvben olvashatjuk, hogy a sárgarépa eredetileg nem narancssárga volt. Az első termesztett sárgarépák színe lila, citromsárga vagy fehér volt, a narancssárga csak később jelent meg.
A nagy hőség a legtöbb pázsitot valószínűleg megviselte. Alapvető probléma a mélyre vágott fű, ugyanis a kánikulában 5-10 cm közötti magasságban kell tartani a gyepet, hogy elkerülhessük a nap perzselő hatásának káros következményeit.
Mint minden távol-keleti díszkerti növény, úgy a kínai lilaakác (Wisteria sinensis) is különleges.
Kevesen tudják, hogy a 2013-as év hivatalos, nemzetközileg elismert dísznövénye a magyar kezek által nemesített narancspiros virágú Celosia plumosa ‘Arrabona’, amelyet a tavalyi Fleuroselect konferencián jutalmaztak aranyéremmel.
Az elején tisztáznunk kell egy félreértést: a köznyelvben a Fragraria x ananassa magyar neve az eper, pedig az helyesen szamóca lenne. De akkor mi is a valódi eper?
Jó napot! Úgy látom a fő hajtás már nem tartalmaz leveleket. Szerintem megfelelően járt el, ami hideg eddig volt az nem igazán árthatott a növénynek. Tápoldatozni szerintem már csak tavasztól érdemes. Teleltesse világos, de ne túl meleg helyen és mértékkel locsolja.
Kedves Krisztina, az elsőkön agavé. Az utolsón pedig fásodó aloé.Üdv, Édenkertész
Rózsák napos területfekvésben érzik jól magukat.Virágzás elmaradás tapasztalható félárnyékban. Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Üdvözlöm! Igen nyugodtan beültethető a császárkorona. Hallottam már a hatássoságáról, de azért nem biztos 100%-ig sajnos, hogy működni fog. A Golden egy fajtakört jelent, több, a Golden Delicioushoz hasonló fajta tartozik bele, ilyenek plédául a Golden Reinders, vagy a Golden Parsi. A legelterjedtebb és legrégebbi a Golden Delicious, a magyar kertek zömében ez a Golden található meg. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Tünde! Széleslevelű galagonyának tűnik. Termése nem fogyasztható. Nem mérgező, de nem is élvezhető. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs