4071. Fagyra várva - melyik növény bírja tovább?
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
A japánbirs (Chaenomeles Japonica) csodás színű virágokkal örvendezteti meg a kertbarátokat minden tavasszal, de én most a termésére szeretném felhívni a figyelmet.
A tavasz után az ősz a kedvenc évszakom főleg a színek és az illatok miatt. Ez utóbbiak közé tartozik a sült gesztenye és a sütőtök illata, mert nagymamám mindkettőt gyakran készítette. Igaz, gyerekkoromból csak a márványosan fehér héjú, lapított gömbölyű sütőtök hatalmas szeleteire emlékszem, de manapság már többféle közül válogathatunk.
A gyökeres zöldségeknek ez a csoportja nemcsak a levesek ízét adó étvágygerjesztő, hanem egészségünk őre is.
Az emberek többsége érthetően szívesebben fogyaszt banánt az ősztől tavaszig tartó hónapokban, mint nyáron, amikor amúgy is sok, vitaminban és ásványi anyagban gazdag friss idénygyümölcs áll a rendelkezésünkre.
A Szárnyalt golgotavirág a laza, tőzeges, tápanyagban gazdag talajt kedveli. Közepesen öntözze, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot, de a pangó vizet sem. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezze a leveleit. Fényigénye nagy, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Hőigénye közepes. A melegben tartott növények télen is fejlődnek, s a virágzás rovására gyenge hajtásokat hoznak. Február második felében a vékony hajtásokat vágja vissza, az erősebbeket - amelyek a további növekedést biztosítják - körülbelül 20 cm-re metssze le. Ennek hatására a növények gyors növekedésnek indulnak, amit a továbbiakban csak az átültetéssel biztosíthat. Ez három héttel kövesse a visszametszést. Így virágozni fog!
Nem túl egyszerű növények, de sikerrel lehet őket tartani, ha a következőket betartja. Télen is fokozott megvilágításra van szükségük, tehát a lakás legnaposabb, legmelegebb ablakába tessék tenni. A vízigénye kicsi, de a kaktuszokénál több, ami azt jelenti, hogy azért 2 hetente nagyon kevés vízzel meg kellene locsolni. Ne legyen a talaja vizes télen, mert elrothad a növény!! Nyáron napon, félárnyékban egyaránt jól érzi magát.
A virágok elhullása valószínű egy természetes folyamat eredménye,amelyet a helyváltoztatás okozta stressz,esetleg a szállítások közötti megfázás is okozhatott. A kukacok mindenképpen károsak, javaslok egy teljes közegcserét (ha már úgyis eldobta a virágzatot akkor lehet akár azonnal is.) üdv
A feltett kérdésre az alábbi okok miatt nem tudok válaszolni: 1:Mit tehetnék? Kik?Az orchideák? 2:Jelenleg kb.35 ezer fajuk ismert ezek között legalább 10 ezer faj lombhullató. Javaslom, hogy újból tegye fel a kérdést, de legalább a nemzetségnevet határozza meg, vagy tegyen fel fotókat róluk. Ebben az esetben tudok válaszolni.
Hát nem kellett volna hozzányúlni! Ahogy látom egy tökéletes állapotban lévő növényről van szó, amely szereti ha a gyökerei szűk helyen fejlődnek, csak kissé nedvesebben kellene tartani. A gyökérritkítás soha nem egészséges dolog, főleg most ugyanis az új bulbák még csak most fejlődnek és óhatatlan, hogy az ő gyökérzetük is károsodott a ritkítás során. De ha már megtörtént, akkor legyen kövér lúd:szerintem 2 tövet lehet belőle osztani(bár én azt sem most tenném) virágzás:nem hasonlítható a phalákkal, teljesen más felépítésű ciklikus növényről van szó mely majd csak az új bulbák beérése után fog virágozni(feltéve ha közben nem bolygatják mint jelen esetben)és csak abban az esetben ha a hőmérséklet jóval alacsonyabb a phalák által kedvelt 19-24 (vagy melegebb)foknál. üdv